גלריות
אישה-יות | ציפי אהל 21/03/2020 - 29/02/2020
אישה-יות | ציפי אהל

התערוכה "אישה-יות"   תתקיים בתאריכים 29.2-21.3.20  באגודת הציירים והפסלים בישראל בבית האמנים ע"ש בית שאגאל, בכתובת שד' הציונות 24 ,חיפה.

האמנית  - ציפי אהל

בתערוכה אני מציגה ארבעה פורטרטים אישיים. כולם נוגעים באהבה,הדמויות מבטאות את ההאנשה של היופי והאהבה בדרכים שונות. אחת מזוהה כקטש אלת אהבה מצרית שמקורה באסיה בדומה לונוס/אפרודיטה. ובצידה דמות עומדת על אריה אוחזת בידיה פרחים ונחש.

הדמות השניה בצבעי תכול טורקיז מסמלת את כחול הים והשמים,מעמקי האוקיינוס והנשמה.היא סמל לאומץ, להגשמה עצמית והצלחה ומגבירה את כח האדם ומרגיעה. בסמל שציירתי לצידה יש ביטוי למזל שור כ"אבן של ונוס".

הדמות השלישית-הזהובה-מבטאה את הפיריון והיופי, היא מקושרת עם מעגל החיים כולו, חיים ומוות. היא סמל לאהבה ולחסד. הוספתי לדמות הזהובה את סמל האנך המורכב מסמלי הזכר והנקבה. סמל היקום והחיים הן השמיימיים והן האנושיים, וכן את האלמוות בהיותו מפתח לידע נעלה ונסתר, לחוכמה החבויה. הדמות נושאת בציור המא-אט על כתפה.

הדמות הרביעית שציירתי-דמות המביטה פנימה לנפש והחוצה למרחב באמצעות הלב והאהבה הטהורה נושאת סמל האות קיו. הנסיכה רבת פנים וצבע כל צבעי הקשת מתבטאים בה.

הציורים מבוטאים באמצעות מכחול ושמן על בד קנבס.40/40 ביטוי פיגורטיבי אקספרסיבי.

אמנים המשוייכים לאירוע
גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

מאסטרפיס (21/03/2020 - 29/02/2020)

המלצות האתר לאירועים ותערוכותקרא עוד
072-2643021
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...