גלריות
בין פיסות ענן | איריס נדל 24/08/2019 - 01/08/2019
בין פיסות ענן | איריס נדל

בין פיסות ענן | IN BETWEEN A CLOUD 

תערוכה חדשה לאמנית איריס נדל בבית האמנים בתל אביב. בתערוכה תוצג סדרת ציורים חדשה הממשיכה את העיסוק של נדל באפיזודות מסתוריות. עבודות חדשות אלה מתרחשות באווירה סתווית המסמלת עצב רומנטי ונוגות. 

בעבודות המוצגות בתערוכה ניכר עיסוקה של האמנית במצב תודעתי הדומה לעונות מעבר. זהו מצב ביניים שנע בין חום וקור וקשה להגדרה. בתוך העננות החלקית נמצאים יצורים דמיוניים אשר פורצים מתוך התת מודע של האמנית אל בד הציור. הדמויות האלו, אשר משוות לציור נופך אלגורי, הן ספק אנושיות ספק חייתיות, בו בזמן נוכחות ומתפוגגות, נעות בין הפגום והשלם, בין הדיבור והשתיקה. הדמויות הייחודיות, שמצד אחד חזותן מחוספסת אך הן משדרות כאב ופגיעות, מפליגות לתת מודע האנושי. חומרים אלו שהגיעו מהתת מודע של האמנית פוגשים את התת מודע של הצופה ויחד יוצרים שותפות בין הדמויות עצמן, הצופה והאמנית. החיבור בין תודעת הצופה ובין תודעת היוצרת יוצר הזדהות עם ה״אחר״ ובכך מצמצם את הפער הפסיכו-פיסי. 

לנדל זיקה לפיזיקליות של החומר, וזו מעלה תחושה של עבר. האמנית יוצרת מבנה גיאולוגי בצבע על ידי מרקם עשיר המורכב מבד, צבע ודבקים. החומריות העשירה והצבעוניות מעוררות מחשבות על התפוררות, טראומה, זיכרון ובליה. העדות המחוספסת של התהליך האמנותי שמשתקפת בציור הינה נדבך מרכזי בעבודות של נדל.

אוצר: אריה ברקוביץ.אמנים המשוייכים לאירוע
גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (24/08/2019 - 01/08/2019)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...