גלריות
לאסוף חיפה - בחזרה לפלאות / מזכרות היומיום 01/04/2018 - 22/07/2017
לאסוף חיפה - בחזרה לפלאות / מזכרות היומיום

לאסוף חיפה

מקבץ תערוכות המציגות את אוספו הייחודי והנרחב של האספן החיפאי ד"ר ירמיהו (ירי) רימון שהצטרף למוזיאון, וכולל כ-7000 פריטים היסטוריים של העיר חיפה. אוצרות: ענבר דרור לקס וליאת מרגלית. 

התערוכה לאסוף את חיפה מציגה פריטים מהאוסף של ירי ושושנה רימון, שהינו מהאוספים הפרטיים הגדולים והחשובים העוסקים בתולדות  ארץ ישראל והציונים. רימון בנה את האוסף במשך עשרות שנים, והקיש אוסף ייחודי לעיר חיפה בה נולד בשנת 1993. האוסף מתעד את תולדות העיר מהתקופה העותמאנית ועד שלהי המאה ה-20, באמצעות אלפי תצלומים, מסמכים, גלויות כרזות וחפצים. הוא משקף את ההיסטוריה התרבותית של העיר, ומשמש מקור עשיר למחקר ולימוד. הפריטים המוצגים בתערוכה נבחרו על ידי חוקרים ואוצרים שונים, ביניהם פרופ' יוסי בן ארצי, ד"ר מאג'ד ח'מרה, ד"ר אות אורן והאדריכל וליד כרכבי. 

התערוכה בחזרה לפלאות מציגה פריטים מאוסף רימון לצד יצירות אמנות מאוסף מוזיאון חיפה, של אמנים כמו מאיה אטון, זוהר גוטסמן, דנה לוי, עדי נחשון ואחרים. שם התערוכה נגזר מכך שהכניסה לביתם של הזוג רימון היתה דומה לאותם 'חדרי פלאות' של האצילים האירופאים מתקופת הרנסנס, ותערוכה זו מנסה לדמות זאת. המטרה היתה להציג יחדיו פריטים ויצירות אמנות באופן לא כרונולוגי או היררכי, כך שהשרירותיות יוצרת הקשרים מופלאים, מפתיעים ומשעשעים. 

התערוכה מזכרות היומיום מתייחסת לתרבות הצריכה ולאספנות המקומית בעשורים האחרונים מאז שנות השמונים, וכורכת יחדיו אוספים מסחריים, תיירותיים ויומיומיים יחד עם יצירות אמנות של אמנים כמו יואל גילינסקי, אליהו אריק בוקובזה, עמית שמעוני ועוד. הצבת האובייקטים יחדיו טוענת אותם במשמעויות חדשות ומעלה את השאלה אילו אובייקטים זוכים להיכנס לחללי התצוגה המוזאליים ועקב כך גם לזיכרון ההיסטורי. 


אמנים המשוייכים לאירוע
גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

מוזיאון העיר חיפה (01/04/2018 - 22/07/2017)

מוזיאון המוקדש לתולדות העיר חיפה ומאפייניה היחודיים והמרתקים כעיר רב תרבותית עכשווית. המוזיאון ממוקם במושבה הגרמנית בתוך שני מבנים טמפלרים עתיקים שעברו שיקום ושימור.קרא עוד
04-9115888
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...