גלריות
פרא/אדם וחיות אחרות 07/08/2018 - 07/07/2018
פרא/אדם וחיות אחרות

פרא/אדם וחיות אחרות

תערוכה חדשה לכל המשפחה במוזיאון חיפה לאמנות. התערוכה עוסקת בטבע הפראי של החיות ויחסם של בני האדם כלפיהן, תוך שהיא מעוררת קשת רחבה של שאלות אודות הקשר של בני האדם והטבע.

בעידן של היום קיים יחס דו ערכי לבעלי חיים. מצד אחד, המודעות לסבלם של בעלי החיים עולה כאשר תנועת הטבעונות ותנועות אקטיביסטיות שונות ממחישות את הסבל של בעלי החיים. מצד שני, עדיין קיימת אדישות לצרכים של בעלי חיים מצד בני האדם, שכן סביבות מחייה טבעיות רבות נהרסות, מאגרי המים נחרבים על ידי זיהום תעשייתי, חיות מנוצלות, תעשיות המזון מחזיקות בעלי חיים בתנאים מחרידים ועוד.

בנוסף, העולם משתנה בקצב מואץ וזנים רבים של בעלי חיים נכחדים ברחבי העולם. גם כאשר מנסים להציל זן מסויים של בעלי חיים, זנים אחרים נפגעים. לרוב אנחנו אוהבים חיות ״חמודות״, קטנות ומבוייתות - חיות שהן כאילו אנושיות. קשה לבני האדם להתמודד עם חיות פראיות שלא ניתן לשלוט ולמשטר אותן, כאלו שלא מכירות ב״עליונות של בני האדם״.

חלל התערוכה מקבל צורה של מעין שמורת טבע, שבמרכזה שביל הליכה למבקרים. יצירות האמנות, שחלקן נוצרו במיוחד עבור התערוכה, מתפקדות בתוך החלל כמו בעלי חיים בתוך מתחם טבעי, שהוא בין הפראי למתורבת.

בתערוכה יתקיימו סדנאות מותאמות למגוון גילאים, פינות משחק, קריאה ויצירה. התערוכה מייצרת הזדמנות לשוחח עם ילדים על התחושות שעולות בהם בעקבות מפגש עם בעלי חיים, שיכול להיות נעים ויכול להיות גם מגעיל, מפחיד ומרתיע. 

אמנים משתתפים: עפרה אייל, יובל אצילי, ענת בצר, יונתן גולד, שירה גלזרמן, מירב גרול, ג'ים דיין, אצ'י ורנר נירי, נורית ירדן, אליה כהן, עדי נחשון, גיא ניסנהויז, חנה סהר, לאו ריי, יובל שאול, מיכל שמיר, יוכי שרם.

אוצרת: עדי שלח

שירה גלזרמן, קרנף שחור מערבי, 2017, חיתוכי נייר

אמנים המשוייכים לאירוע
גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

מוזיאון חיפה לאמנות (07/08/2018 - 07/07/2018)

מוזיאון האמנות השלישי בגודלו בישראל, מציג אמנות עכשווית ומודרנית של אמנים מקומיים ובינלאומיים.קרא עוד
04-9115991
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...