גלריות
רובי בת ארנון | Tete a tete 25/08/2018 - 02/08/2018
רובי בת ארנון | Tete a tete

רובי בת ארנון | Tête-à-tête | Rubi Bat Arnon

תערוכת יחיד לאמנית רובי בת ארנון בגלריה הגדולה בבית האמנים תל אביב, בה היא מנסה להעלות שאלות של זהות, מגדר והבנייה חברתית, העוסקות כולן במעמד האשה המודרנית בת המאה ה-21. בת ארנון מציבה את הצופה בתערוכה tête-à-tête - ראש לראש, כשעבודותיה מבטאות תפיסה אינטימית של הסתכלות. בהתבוננות ראשונה, העבודות משרות אסתטיקה והרמוניה, אולם במבט שני ניתן להבחין מקרוב במספר שיבושים בדימוי (פרופורציות הגוף, הבעות הפנים ועוד) אשר מייצרות אי-נוחות ותעתוע. בת ארנון מציגה נשים דומיננטיות, אך כאלה שאינן מושלמות בכוונה, ומדגמנות אידאליזציית יופי שהתעוותה, ייצוג נשי שהוא פגום במהותו ואינו זהות שלמה.

בת ארנון מייצגת את הנשים באופן היברידי, כהכלאה של מספר ישויות המשתלבות יחדיו. בבסיס העבודות נמצא ייצוג ריאליסטי של דיוקני נשים הלבושות בתלבושות הולנדיות מסורתיות של המאה ה-17, הנעשה בטכניקה עמלנית של שמן על בד. דיוקנים אלו מציבים דומים בטכניקה ובסגנון לעבודות האולד-מסטרס ההולנדיים של תקופת הרנסאנס (מאות 17-14). בת-ארנון עצמה גדלה בהולנד, ולכן השפעת יצירות המופת של רמברנדט, קארווג'יו, יאן ון אייק ואחרים ניכרת ביצירתה. לצד זאת, היא משלבת בעבודות אובייקטים דוממים ויצורים חיים, המתמזגים בתפאורה של נוף. כך מקבלות העבודות גוון אבסורדי ופרדוקסלי, שמסיט אותן לעבר סגנון סוריאליסטי גרוטסקי ופנטסטי, המתאר בעצמו מציאות אקלקטית. בת ארנון יוצרת בעבודותיה מציאות סמלית חדשה, מפתיעה ובלתי צפויה, אשר בו בעת נשארת נאמנה לטבע. אוצרת: גלית סמל.

אמנים המשוייכים לאירוע
גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (25/08/2018 - 02/08/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...