גלריות
שתיקה יפה | יעל ברלב 19/06/2019 - 17/05/2019
שתיקה יפה | יעל ברלב

שתיקה יפה | יעל ברלב

תערוכה חדשה של האמנית יעל ברלב אשר מתקיימת בגלריה עומר תירוש בתל אביב. בתערוכה מציגה ברלב מספר גופי עבודות אשר נפרשים בחדרי הגלריה השונים, והותאמו במיוחד עבורם (Site Spesific). 

גופי העבודות מורכבים מכמה חלקים: רישומים המשולבים עם חוטי רקמה, מיצב בובות וסדרת מיכלים שקופים. הרישומים תחילה נראים נעימים ועדינים לעין, אך במבט שני נגלים לצופה דימויים מטילי אימה כמו בעלי חיים מפלצתיים או ילדות נטולות פנים. בחלל אחר נגלה מיצב הבובות, אשר חלקן עברו תהליכים אגרסיביים של עיוות גופן וחלקן גופן בותר. בחלל  השלישי מוצג מיצב המיכלים השקופים, אשר בתוכן מופיעים רישומים רב-שכבתיים שנוצרו מחוטי רקמה אדומים על גבי ניירות שקף. הרישומים מגלים לעיני הצופה את אותם דימוי כאוס וזוועה, אשר מוצגים לראווה, אך בה בעת נותרים מחוץ להישג ידו.

בדימויים אלה מזכירה האמנית לצופה את חיבורו של פרויד אודות ה'אל-ביתי', המתאר את תחושת האימה המשתקת אותנו אל מול חפצים ומקומות מוכרים, שאיבדו לפתע את מאפייניהם הידועים.
ברלב יוצרת מלאכת יד עמלנית, אשר נדמית תחילה כעדינה ורכה, אך מטרתה היא להוסיף רובד של שתיקה אלימה אל מול אותם מראות זוועה, כמעין כיסוי. דימוייה שאובים מתוך עולמה הפרטי על אף שהסיפור העולה מיצירותיה אינו אישי, מתוך הרצון ליצר זיכרונות ילדות אוניברסליים. אוצרת: הגר בריל.אמנים המשוייכים לאירוע
גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

מאסטרפיס (19/06/2019 - 17/05/2019)

המלצות האתר לאירועים ותערוכותקרא עוד
072-2643021
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...