גלריות

3 סיורי אמנות שאסור לפספס

כולנו אוהבים ללכת לתערוכות בגלריות ומוזיאונים, אבל לפעמים הצפייה באמנות דורשת הסבר נוסף - כזה שמחבר אותנו יותר לדימוי, לאמנ/ית, ולמרחב בו האמנות מוצגת. מסיבה זו פועלים בישראל מגוון עסקים ומיזמים בתחום סיורי האמנות, אשר מציעים סיורים קבועים שניתן להצטרף אליהם או סיורים מיוחדים לקבוצות פרטיות, וכן המוזיאונים השונים מציעים לעתים סיורים הכלולים במחיר הכניסה למוזיאון.

צוות מאסטרפיס מביא בפניכם 3 דוגמאות לסיורים שאפשר לקחת בהם חלק על מנת לחוות אמנות קצת אחרת:


1. סיורים מודרכים בתערוכות מטעם המוזיאונים

המוזיאונים הגדולים בישראל יודעים שלהציג תערוכה, מושקעת ומעניינת ככל שתהיה, זה לפעמים לא מספיק, וכדאי לספק לקהל גם אירוע חוויתי כלשהו שילווה אותה. מסיבה זו מוזיאונים רבים מקיימים אירועים מיוחדים המתקשרים לנושא התערוכה, בין אם מדובר בשיח גלריה או מופע אמנותי כלשהו, וכן מקיימים סיורים מודרכים בתערוכות, אשר לרוב כלולים במחיר הכניסה למוזיאון. דוגמאות לסיורים שכאלו ניתן למצוא במוזיאונים כמו מוזיאון הרצליה לאמנות עכשווית, מוז"א - מוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון אשדוד ועוד.
תל אביביים? אלו המוזיאונים הקיימים בתל אביב.

על מנת לדעת על קיומם של סיורים אלו מומלץ לעקוב אחר לוח האירועים והתערוכות של מאסטרפיס ולהתעדכן בתחילת כל שבוע!


2. סיורי גלריות

סיורים אלו מאפשרים לחוות לא רק את התערוכות המציגות אלא גם את סצנת הגלריות המקומית. מפעילי הסיורים הם מדריכים פרטיים, עסקים או מיזמים אשר משתפים פעולה בכל פעם עם גלריות שונות, בהתאם לתערוכות המציגות באותה עת. הסיורים בד"כ עוברים בין מספר גלריות ומספקים, בהמשך להסברים המעמיקים על התערוכות המוצגות, גם חוויה של שוטטות עירונית אמנותית. 
תל אביביים? זו רשימת הגלריות בתל אביב.

3. סיורי גרפיטי ואמנות רחוב

סיורים אלו מספקים הצצה לאמנות אחרת, שאינה 'ממוסדת' עדיין בקרב הגלריות והמוזיאונים. הרחובות האורבניים מלאים ביצירות של אמנים שפועלים באופן עצמאי, ומנצלים את המרחב הציבורי להצגת יצירותיהם באופן בפני הקהל הרחב. 
בשביל למצוא סיורי גלריות או סיורי גרפיטי ואמנות רחוב בערים תל אביב, חיפה וירושלים, תוכלו לבדוק את המיזמים העוסקים בסיורים כמו Oh So Arty, הסיירת סיורי אמנות, ו-Talking Art.

למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...