גלריות

גלריות לפי מיקום

לחצו על הקישורים הבאים על מנת לראות רשימה מלאה של גלריות לפי אזורים:

גלריות בתל אביב | גלריות בירושלים | גלריות בשרון | גלריות בדרום | גלריות בצפון

אם מסתכלים על תפוצת הגלריות ברחבי הארץ בכלל ובתל אביב בפרט, ניתן לראות שקיימים מוקדים מרכזיים של גלריות וחללי תצוגה. גלריות מתקבצות זו לצד זו מתוך אותו הגיון של אזורי מסחר ממוקדים. תערוכות בגלריות הן בדרך כלל קטנות ולכן כאשר מספר גלריות מציגות ברדיוס קרוב, מיקומן מעודד את קהל שוחרי האמנות לפקוד אותן כחלק מסיור גלריות רחב יותר.

תל אביב היא ללא ספק העיר המכילה את מרב חללי תצוגת האמנות בארץ. אזור הגלריות אינו חד משמעי ומשתנה מדי כמה שנים. כיום, קיימות מספר גלריות חשובות באיזור רחוב בן יהודה ורחוב גורדון כמו גם  באזור שדרות רוטשילד אך בעשור האחרון התקיימה נדידה משמעותית של גלריות לאזור דרום העיר ויפו, כאשר מתחם קריית המלאכה, הממוקם צמוד לרחוב שוקן, הפך פורה ופופולרי במיוחד לתצוגת אמנות עכשווית, כמו גם כאזור סטודיאות אמנים. 

מוקד נוסף בארץ של גלריות וחללי אמנות, היא ירושלים. מקורו ההיסטורי של ירושלים כמוקד אמנות הוא בייסודה של האקדמיה לאמנות ואומנות 'בצלאל' בשנת 1906 וכמובן מוזיאון ישראל-המוזיאון הלאומי. בירושלים סצנת אמנות יחודיית אשר מושפעת מאוד מאופייה המורכב של העיר ומבוססת על אמני העיר יחד עם הסטודנטים של מוסדות הלימוד לאמנות הרבים שנמצאים בעיר. אמנם מספר הגלריות המסחריות מצומצם אך קיימים חללי תצוגה מיוחדים וחשובים כגון מתחם סדנאות האמנים, בית האמנים ובית הנסן. מוסדות אלה משלבים תצוגה ופעילות רב תחומית המשרתת את קהילת האמנים והקהל הרחב.

אמנות בצפון הארץ מפוזרת בישובים רבים אך המוקדים הפופולריים ובעלי ריכוז הגלריות ומוסדות האמנות הגדול הם חיפה, צפת וראש פינה.

למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...