גלריות

גלריות לפי תחום

לחצו על הקישורים הבאים על מנת לראות רשימה מלאה של גלריות לפי התחומים הבאים:

גלריות צילום | גלריות פיסול | גלריות ציור | גלריות עיצוב 

גלריות מסחריות | גלריות שיתופיות | גלריות לאמנות עכשווית

רבים חושבים על גלריה כעל חנות ליצירות אמנות אך לא כך הדבר. לגלריה תפקיד חשוב כחלל תצוגה. מטרתן של גלריות מסחריות הוא בראש ובראשונה מכירת עבודות וקידום האמנים. גלריות לאמנות עכשווית מציגות בדרך כלל תערוכות של אמני הבית שלה, להם היא נותנת חסות ומהם גובה אחוזים בעת מכירת עבודות האמנות. 

עבור אמנים, הצגת תערוכה בחללי גלריות מאפשר תצוגה לעיתים קרובות יותר משמתאפשר במוזיאונים. תערוכות גלריה הן קטנות יותר בהיקפן, יחסית לתערוכות מוזיאליות ולרוב כוללות עבודות האמנות שניתנות לרכישה. סוג חדש יחסית של גלריות הוא הגלריות השיתופיות. אלה חללי תצוגה בבעלות קבוצות אמנים שהתאגדו באופן עצמאי על מנת להציג ללא תלות במתווכים ובשיקולים מסחריים. 

חללי הגלריות המסחריות הם רק סוג אחד מיני חללי תצוגה רבים בהם ניתן לראות אמנות. קיימים גם חללים לא מסחריים להם ערך חשוב ביותר בשדה האמנות העכשווית. מוסדות אמנות שמטרתם אינה מסחרית משלבים לרוב פעילות אמנותית שאינה מסתכמת רק בתערוכות אלא כוללת גם הקרנת סרטים, שיחי גלריה, פעילות חינוכית לילדים, סדנאות לאמנים ולקהל הרחב ועוד.  

גלריות לאמנות עכשווית הן לרוב רב תחומיות אך קיימות גלריות אשר מתמקדות בתחום מסוים כמו לדוגמה: גלריות צילוםגלריות פיסולגלריות ציורגלריות עיצוב 

לחצו כאן לראות את התערוכות ואירועי האמנות שמתקיימים כעת בגלריות השונות.

למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...