גלריות
אביבה וקשלק וייזר | בדים חשופים 23/12/2017 - 23/11/2017
אביבה וקשלק וייזר | בדים חשופים

בדים חשופים

תערוכת יחיד לאמנית אביבה וקשלק וייזר בבית האמנים בתל אביב. בתערוכה, תוצג סדרת ציורים של האמנית מהשנתיים האחרונות, העוסקת באתוס הארץ ישראלי דרך הדימוי של עצי לימון. הדימוי של עצי הלימון חוזר בעבודתיה של וקשלק וויזר, ומקורו בעץ לימון שגדל בחצר בית משפחתה. עץ הלימון ליווה אותה לאורך ילדותה ונעוריה, עת שהתגוררה עם משפחתה בשכונה שהוקמה על ידי פליטים מאירופה. עבורה, עץ הלימון סימל את האתוס הארץ ישראלי.

כשחזרה בבגרותה אל עץ הלימון, החלה האמנית לציירו כמעין ניסיון להציל את הזכרון החמקמק. וקשלק וייזר מציירת באופן סזיפי ועמלני, כשהיא ערה לכל ניאונס. כך, היא יוצרת פציעות עדינות וחדות בקליפת הנוסטלגיה ובזכרונות שחבויים ומגולמים בעץ הלימון. ככל שהתקדמה, הצל החל לתפוס מקום גדול יותר בעבודותיה, והוא מבטא את ההתפכחות שלה מאותו סמל אתוס ארץ ישראלי. אוצרת: רותי חינסקי אמיתי.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (23/12/2017 - 23/11/2017)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...