גלריות
אלינה רום כהן | חומר בלתי שתיל 23/12/2017 - 23/11/2017
אלינה רום כהן | חומר בלתי שתיל

חומר בלתי שתיל

תערוכת יחיד חדשה לאמנית אלינה רום כהן בבית האמנים בתל אביב. בתערוכה, בוחנת האמנית את נושא ההגירה מרוסיה לישראל, ומשווה אותו למצב של חלום. היא עושה זאת על ידי עיסוק ב״חומר בלתי שתיל״: מושג שלקוח מהשפה של המכס בשדות התעופה, ומתייחס לאיסור להכניס או להוציא שום דבר שהוא בעל שורש. בתערוכה, רום כהן יוצרת השוואה בין המכס במעבר הגבול ובין המעבר אל החלום: לא ניתן להכניס ולהוציא חומר. ניתן אך ורק להתבונן מבחוץ.

אותו חלום, שניתן רק לצפות בו, הוא הבית. הבית הוא בדרך כלל מקום ממשי, אך עם ההגירה הוא הופך לחסר ממשות- הופך לחלום. בנוסף, כמו הבית, גם המושגים של דימוי הגוף משתנים. בהגירה, הגוף כבר לא מוגן, אלא הופך לשקוף, חשוף וחסר הגדרה.

כל העבודות בתערוכה הן תוצאה של מחקר רב-שנים שבו בזמן בוחן ומערבב מציאות וחלום. בתערוכה יוצגו פסלים, רישומים ועבודת וידיאו שצולמה בטגנרוג, רוסיה- שם רום כהן נולדה. כל אלו יוצרים ביחד עולם- חלום, שמזמין את הצופה לוותר על קירות הבית והגוף המוגנים ולהיכנס אליו. רום כהן יוצרת עולם שמצד אחד הוא קונקרטי, ומצד שני הוא שברירי ורעוע. כך, היא מכניסה את הצופה לתוך העולם של המהגרת, לתוך עולם, שכמו החלום, הוא לא יציב, לא שתיל.


גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (23/12/2017 - 23/11/2017)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...