גלריות
אנה לוקשבסקי | מבט מפוכח 28/07/2018 - 14/06/2018
אנה לוקשבסקי | מבט מפוכח

מבט מפוכח | Realistic View

תערוכת יחיד חדשה לאמנית אנה לוקשבסקי בגלריה רוזנפלד. לוקשבסקי הינה אמנית ישראלית חברת קבוצת האמניות הנקראת ״הברביזון החדש", אשר תופסת את האמנות כחלק בלתי נפרד מהסביבה בה היא נוצרת.  

יצירתה של לוקשבסקי מתכתבת עם המסורת של ריאליזם חברתי, כאשר התהליך האמנותי שלה מתחיל במחקר חברתי-חזותי. האמנית שואפת בעבודתה ל״אמת אובייקטיבית״ שמקורה בהתבוננות ישירה ומפוכחת. מתוך כך היא ממירה את עולמה הפנימי, דעות קדומות וסטראוטיפים בחיים עצמם. 

בתערוכה ייוצגו עבודות שהן תולדה של שיטוט והתבוננות בנוף האורבני שמשתלט על מרחבי המחיה שמתמלאים במגדלי בטון, זכוכית ופלדה. לוקשבסקי בוחרת לתאר ״ריאליזם קפיטליסטי״, כלשונה. הבחירה הזו מביאה אותה לאולמות הכניסה של מגדלי היוקרה, שם היא נטמעת בסביבה. החוויה של האמנית במקומות האלו, בה היא מרגישה שקופה, מעלה אצלה תחושות של ניכור, בדידות וזרות הבאות לידי ביטוי בציוריה. אותן תחושות המתוארות בעבודות הן בבואה ביקורתית ונוקבת של חיינו בעידן הוירטואלי.

אנה לוקשבסקי הינה אמנית ילדת 1975, אשר חיה ויוצרת בחיפה. לוקשבסקי סיימה את לימודיה במדרשה לאמנות והשתתפה בתערוכות רבות, ביניהן במוזיאון חיפה לאמנות, מוזיאון תל אביב, מוזיאון הנגב לאמנות ועוד.

אנה לוקשבסקי, מתכנת, שמן על בד פשתן, 2018, 120 על 90 סמ׳

 
גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

גלריה רוזנפלד (28/07/2018 - 14/06/2018)

גלריה ותיקה המתמקדת באמנות עכשווית. בחלל התצוגה שלה בדרום תל אביב מוצגות תערוכות מתחלפות של אמני הגלריה, אשר חלקם אמנים מבוססים מהשורה הראשונה וחלקם אמנים צעירים ומבטיחים. קרא עוד
03-5229044
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...