גלריות
בין הקירות 21/04/2018 - 22/03/2018
בין הקירות

בין הקירות

תערוכה זוגית חדשה לאמנים מיכל הרטל ויצחק בן- יעקב (פריץ אופנהיימר) בבית האמנים תל אביב. בן - יעקב, אשר עלה בראשית המאה העשרים לישראל מברלין, התפרנס כצייר שלטים ויצר פיתוחי לינול. נכדתו, מיכל הרטל, גם היא ציירת ועובדת למחייתה כמאיירת, מעצבת חלונות ראווה ומורה לציור. בתערוכה מתקיים מפגש בין עבודותיהם של הסב והנכדה. 

בציוריה גדולי הממדים של הרטל המוצגים בתערוכה, נראית דמותה של האמנית בחללים מוזיאלים המתוארים כנקיים וגיאומטריים. המוזיאון הוא מקום שמיועד להתבוננות ביצירות אמנות, והאמנית לוקחת את החלל המוזיאלי ככלי המאפשר לה להביט בסבה הצייר ובאמה, בתו של בן- יעקב, שהייתה גם היא אמנית. הרטל מתארת את עצמה בציוריה כדמות בובתית, יפה, מאופרת ולבושה בקפידה. כך, האמנית מדגישה את ההתמודדות שלה עם תפיסתה העצמית ועם אישיותה המורכבת כציירת ויוצרת.

הן בעבודתה של הרטל והן בעבודתו של בן- יעקב נראה שילוב בין תכונות גרפיות איוריות ובין אלמנטים מסורתיים יותר של ציור ורישום. דבר נוסף המשותף לשני האמנים הוא אופן ההתייחסות שלהם אל עצמם. שניהם מציגים את עצמם כדמות המבקר, אשר מתבוננת על הסיטואציה מבחוץ ותוהה על המתרחש, על אף שהיא למעשה חלק מהמתרחש בציור. 

המפגש המרתק שנוצר בתערוכה בין שני אמנים יוצרים משתי תקופות שונות ממחיש את השוני והדימיון שבין הסב לנכדתו, שעד היום רואה בו כמקור השראה ביצירותיה. 

אוצר: גד אפוטקר.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (21/04/2018 - 22/03/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...