גלריות
דליה קליין | האם אנו גוועים? 17/02/2018 - 25/01/2018
דליה קליין | האם אנו גוועים?

האם אנו גוועים?

תערוכה חדשה לאמנית דליה קליין בבית האמנים בתל אביב. כותרת התערוכה, ״האם אנו גוועים?״, לקוחה מאחד משיריו של המשורר הבריטי וילפריד אוון שנהרג במלחמת העולם הראשונה. שיריו ודמותו מלווים את קליין שנים רבות, ומהווים כמקור השראה ליצרה המוצגת בתערוכה. כמו אוון, כך קליין מתמודדת עם המלחמה על הבטיה הכואבים והצורבים, ולא עם סיפורי הגבורה והתהילה. האמנית עוסקת בבדידות שבשדה הקרב, בחוסר ההגיון וחוסר האונים שהאדם נתקל בהם במלחמה, וכן בפחד ובטראומה האחוזים את אלו שממשיכים להילחם גם לאחר המלחמה.

וילפריד אוון מת שבוע לפני סיום מלחמת העולם הראשונה, במהלכה מתו מליוני בני אדם בקרב. למרות שעברו מאה שנים, נראה שהשאלות העקרוניות שהעלה אוון עדיין רלוונטיות, וקליין מעלה אותן שוב: מדוע מלחמות מופיעות משחר האדם? מה תפקיד האמן במלחמה, כיצד והאם בכלל הוא יכול להשפיע?

 דליה קליין מתייחסת למלחמה בביקורתיות, והיא ממשיכה מסורת ארוכה של אמני תחריט רבים- מג׳ורג׳ גרוס עד לאחים צ׳פמן, מגויא עד לז׳ורז׳ רואו- שהתייחסו בביקורתיות למלחמה. האיכויות הדרמטיות של המדיום מאפשרות לה להעביר את אימת המלחמה כמצב קיומי, כאשר הגבול שבין שדה הקרב לחיי היומיום מטושטש במצב שכזה. קליין משהה את החלל, הזמן והעלילה ובכך מנכיחה את הכאוס והריקנות כאחד. 

דליה קליין הוזמה להציג את התערוכה באוקספורד, לרגל ציון מאה שנה למותו של וילפריד אוון.

אוצרת: אירנה גורדון.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (17/02/2018 - 25/01/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...