גלריות
דניאל פלדהקר | סולמות וחבלים 17/02/2018 - 28/12/2017
דניאל פלדהקר | סולמות וחבלים

סולמות וחבלים 

תערוכה חדשה לאמנית דניאל פלדהקר בבית האמנים בתל אביב, אשר במרכזה עומדים חומרי גלם וחפצים יומיומיים שאיבדו את השימוש הפונקציונאלי שלהם. פלדהקר מחברת חומרי רדי מייד רבים ויוצרת מהם, תוך שילוב של תחביר גיאומטרי וחומרי, פסלים, אוביקטים ומיצב תלוי מקום. 

האובייקטים שפלדהקר יוצרת מגלמים אריגה של חומרים שגרתיים, שהוצאו מהקשרם ומאפרוריות היומיום ואורגנו מחדש בשפה הנדסית ומינימליסטית שמשחקת עם אלמנט האור, ומעבירה אותו מהממד הפיסיקלי אל עבר מחוזות פיסולים, קונספטואלים ותלת ממדיים. כך, האמנית יוצרת אסטטיקה חדשה, שבאה לידי ביטוי באסמבלאז׳ים המציעים מערך יחסים חדש: כל אחד מהאובייקטים אוצר בתוכו אפשרות להעברה של אנרגיה של חשמל ושל אור, מבלי שהאובייקט הסופי יעשה שימוש בפוטנציאל הזה. באופן זה האמנית יוצרת תהליך של הפשטת המציאות הקונקרטית, ומסירה מהאובייקטים את השימוש המובן מאליו שלהם. 

כלל הפסלים, האובייקטים והמיצב בתערוכה, כמו החלל הסובב אותם, מתפקדים כמעין חוצצים שמכוונים ומוליכים את הצופה, ומכתיבים מקצבים שונים של קירבה והשתהות. כאשר הצופה נפגש עם אובייקט שהופשט משימושו הנורמטיבי, קורה תהליך אותו ז'יל דלז ופליקס גואטרי מכנים אָפקט (affect)- השתנות שמתהווה בהתקלות של הצופה ושל האובייקט, כאשר ההתקלות קודמת לתפיסה ולהנחות הקדומות של הצופה. 

דניאל פלדהקר רוצה להשתשעשע בתהליך העבודה שלה- דבר שניכר לדוגמא בבחירות שמות העבודות (unknown pleasures, Hung) ובקריצתה לעולמות משחק הן של ילדים והן של מבוגרים.

אוצרת: ורה פלפול.


גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (17/02/2018 - 28/12/2017)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...