גלריות
הילה שפיצר | מחלון המטבח 28/07/2018 - 14/06/2018
הילה שפיצר | מחלון המטבח

מחלון המטבח | Out of the Kitchen Window

תערוכה חדשה לאמנית הילה שפיצר שתתקיים ברוזי, חלל הפרויקטים של גלריה רוזנפלד. בתערוכה יוצגו שלוש עבודות ציור שמהוות נדבך נוסף בסדרת ציורי הבתים של שפיצר. 

בסדרה מוקדמת יותר של ציורי הבתים, פנתה שפיצר לזרים גמורים באמצעות אתר תיירות שיתופי. כך נוצרה סדרה המתארת את המפגש של האמנית עם אותם בתים וחיים של אנשים זרים לחלוטין. בעבודה האחרונה מסדרת ציורי הבתים חזרה האמנית אל טריטוריה מוכרת - אל ביתה שלה, כאשר היא תיארה אותו מתוך התבוננות מחודשת ומפוייסת.

בטריפטכון אשר יוצג ברוזי, ״מחלון המטבח החוצה״, חוזרת שפיצר לביתה הפרטי כמושא הציור וחושפת את נקודת המבט של האמנית בתהליך היצירה. נקודת מבט זו ש שונה בתכלית מנקודת מבטו של הצופה, שמבטו הוא הפוך - מן החוץ אל פנים הבית, באקט מקוטע ומציצני. עבודתה של שפיצר דורשת מהצופה להתבונן באופן ממושך, סבלני ומעמיק, שכן רק כך יובל להתוודע לעושר הפרטים, החפצים והצבעים שמרכיבים את חיה.  

לשפיצר שפה אמנותית יחודית, המתאפיינת בריבוי ועיוות פרספקטיבות מתוך הנסיון של האמנית להעביר את כל מה שהמוח והעין מסוגלים לקלוט בו זמנית. כמו כן, עבודותיה חוקרות פעמים רבות את היחסים שבין הפנים לחוץ. ביטוי לחקירה הזו מצוי בטיפול שהיא מעניקה למפת העולם, המופיעה בציור הן כפרט במכלול החפצים והן כאובייקט נפרד. 

הילה שפיצר הינה אמנית ילידת שנת 1985, חיה ויוצרת במושב סתירה. שפיצר בוגרת המחלקה לאמנות באקדמיה לאמנות ועיצוב בבצלאל והציגה לאחרונה בחממת האמנית של יריד צבע טרי (2018).

‎⁨הילה שפיצר, מחלון המטבח החוצה (טריפטיך, פרט), 2018, שמן על בד ⁩

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

גלריה רוזנפלד (28/07/2018 - 14/06/2018)

גלריה ותיקה המתמקדת באמנות עכשווית. בחלל התצוגה שלה בדרום תל אביב מוצגות תערוכות מתחלפות של אמני הגלריה, אשר חלקם אמנים מבוססים מהשורה הראשונה וחלקם אמנים צעירים ומבטיחים. קרא עוד
03-5229044
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...