גלריות
חני כהן זדה | ידיעת ההפכים היא אחת 17/03/2018 - 22/02/2018
חני כהן זדה | ידיעת ההפכים היא אחת

ידיעת ההפכים היא אחת

תערוכת יחיד חדשה לאמנית חני כהן זדה בבית האמנים תל אביב. האמנית מציירת בסגנון פיגורטיבי- ריאליסטי, המתכתב עם הציור המערבי. אמנם, למרות שבסגנון ציור זה הדימוי לרוב ברור ובהיר לצופה, בציוריה של כהן זדה הדימוי מקבלה העמדה סימבולית, שמשאירה לצופה מקום לפרשנות אישית. 

העבודות אשר יוצגו בתערוכה הן עבודות מהשנים האחרונות, במגוון פורמטים על בד ועל לוחות עץ בצבעי שמן. בציורים אלו מתואר טבע דומם של כלים ביתיים. הדימויים בויימו על ידי האמנית והוצבו באופן המסמל כוחות נפש שונים ואת מערכות היחסים בניהם. הסצינות המבויימות בעלות משמעות נרטיבית אשר נבנית באמצעות דימויים החוזרים שוב ושוב ביצורתיה של כהן זדה: כתר צעצוע, כסא נדנדה, ספרים, מאובנים ופרטי לבוש שונים. הנרטיב דן בחיפוש אחר תיקון למידות הנפש, ע״י חשיפת מידות שטרם תוקנו והתמודדות איתן. 

כותרת התערוכה, 'ידיעת ההפכים היא אחת', לקוחה מתוך הפילוסופיה היהודית- המונח מתאר כלי ללימודי הנשגב והטוב על ידי התבוננות בהופכי שלו. האמנית יוצרת הפרדה מכוונת בין כתמי הצבע שעל המצע הפיזי ובין השמעות של האובייקט שהם מתארים, ובכך מצד אחד מדובר בהתבוננות פיזית, שבאה לידי ביטוי בהתעמקות בחומריות של המודל הציורי תוך התעלמות מהמשמעות הרוחנית שלו, ומצד שני, מדובר גם בהתבוננות רוחנית, שבאה לידי ביטוי בהנחת הצבע על המצע כך שיווצר הדימוי הריאליסטי. בשילוב בין הפיזי לרוחני, כהן זדה מבקשת להדגים את אורח החיים היהודי, ולשלב בין חומר לרוח באופן מדוייק- ובכך להביא לתיקון של העולם הפנימי, ובעקבותיו גם של החיצוני.

אוצר: אריה ברקוביץ.גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (17/03/2018 - 22/02/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...