גלריות
חתול רחוב | פריד אבו שקרה 17/05/2017 - 04/03/2017
חתול רחוב | פריד אבו שקרה

חתול רחוב

אוצרת: טלי תמיר

בתערוכה זו מציג האמן פריד אבו שקרה סדרות של עבודות ומוטיבים החוזרים ביצירתו במהלך עשרים השנים האחרונות. בסדרת ״חתולי הרחוב״ החתול מופיע בשילוב עם אורנמנטיקה פרחונית, ציור בצבע אקריליק או דגמים של חירור, והופך לאלטר-אגו של אבו שקרה. החתול הוא דימוי סמלי המבטא את קיומו של האזרח הפלסטיני בחברה הישראלית, שייך-לא-שייך, נוכח אך דרוך בו בזמן. כמו כן, בתערוכה תוצג סדרת עבודות חדשה מהשנה האחרונה, המשלבת דגמים מסורתיים של רקמה פלסטינית בטכניקות של תחריט ורקמה בחוטים צבעוניים. מוטיב נוסף החוזר בעבודותיו של אבו שקרה הוא תיאור המבוסס על זיכרון ילדות, בו נראים נופים חקלאיים בעמק יזרעאל כשמעליהם טס להק של מטוסי קרב.

פריד אבו שקרה (1963) הוא אמן רב תחומי, אוצר, חוקר, מורה וממקימי הגלריה לאמנות אום אל פחם. בוגר בית הספר לאמנות קלישר, ובשנים האחרונות מלמד במכללת אורנים ואוצר את הגלריה לאמנות בנצרת. הציג תערוכות יחיד במשכן לאמנות עין חרוד וגלריה הקיבוץ, והשתתף בתערוכות קבוצתיות רבות בארץ ובעולם בין היתר במוזיאון ישראל, ביתן הלנה רובינשטיין, מוזיאון פתח תקווה לאמנות, מוזיאון חיפה והמוזיאון היהודי וונציה.


פריד אבו שקרה, הקו הירוק, 2008, צילום: יח״צ

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

גלריה אום אל פחם (17/05/2017 - 04/03/2017)

הגלריה לאמנות באום אל-פחם היא מוסד תרבות ובית עבור האמנים הערבים ואמנות פלסטינית. הגלריה מהווה נקודת מפגש אמנותית ומוקד לדיאלוג משמעותי וחשוב בין תרבויות.קרא עוד
04-6315257
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...