גלריות
לימור מזוז | הכחול הגדול 28/07/2018 - 05/07/2018
לימור מזוז | הכחול הגדול

הכחול הגדול
תערוכה חדשה לאמנית לימור מזוז בבית האמנים בתל אביב. במרכז התערוכה מתנוסס ציור מונומנטלי של מזוז, ״הכחול הגדול״. במבט ראשון, הציור נראה כמציג סצנה פשוטה ויומיומית המתרחשת מעל גלי הים התיכון. אמנם, במבט נוסף מתגלה התרחשות דרמטית המתוארת על גבי קנבס בעל חלל פתוח ואין סופי.
בציור ישנה דואליות: גלי הים מצוירים בפיגמנט טהור ובוהק בגווני כחול-סגול. משמעות הבחירה בפיגמנט הבוהק היא סמל לשמחת החיים, אוקיינוס מלא בתקווה. בניגוד אליהם ניצב הצבע הלבן והחיוור של הבד החשוף אשר מסמל כאב ופגיעות. דואליות נוספת נראית בהתרחשות עצמה בים: זוג תמים שט בסירה, כשלצידו דמות קטנה טובעת בים,נשלטת על ידי הכוח של הים הגדול, וברקע מצילים ממהרים להצילה מן המוות. 
בשל המונוכרומטיות של הציור ומשיכות המכחול המהירות והגסות, כוחו הדרמטי והמאיים של הים מתעצם בציור. הציור מנכיח את העולם בכלל ואת הים בפרט כנשלט על ידי כוחות נסתרים ובוגדניים שלאדם אין שליטה עליהם. עבור האמנית, הציור משמש כזיכרון פנימי של חברה אהובה שנקטפה בטרם עת, כאשר הציור מנכיח את החיים אל מול המוות.

אוצרת: דניאלה טלמור.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (28/07/2018 - 05/07/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...