גלריות
מאוטו פוג'ימורה | היופי שבדממה 27/05/2018 - 24/02/2018
מאוטו פוג'ימורה | היופי שבדממה

היופי שבדממה

תערוכת יחיד חדשה לאמן היפני מאוטו פוג'ימורה במוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה. פוג׳ימורה הינו אמן בעל שם עולמי בעקבות תערוכותיו, הרצאותיו וכתביו, והוא נתפס כמעצב תרבות שמסמל ומייצג את האמנות העכשווית היפנית. בעבודותיו, הוא משלב בין אמנות יפנית מסורתית ובין גישה עכשווית ורעננה של אמנות מופשטת- אקספרסיוניסטית, תוך שהוא עוסק רבות בגבולות ובנקודות המשיקות שבין אמונה ואמנות. 

פוג׳ימורה בילה את ילדותו בין ארצות הברית ויפן, והשילוב בין שתי התרבויות ניכר ביצירותיו האבסטרקטיות והחדשניות. בעוד בתחילת דרכו האמנותית צייר בעיקר בצבעי אקריליק, פוג׳ימורה נשבה בקסמי האמנות היפנית המסורתית וזנח את צבעי האקריליק לטובת ציור בפיגמנטים ומינרלים, כשהוא מוסיף נחושת, כסף וזהב לציוריו. את הפיגמנטים האלו האמן מוסיף לציור לעיתים באמצעות מכחול רחב, ולעיתים הוא מטיח אותם על המצע של הציור, שניצב בצורה אופקית על הרצפה. כך, פוג׳ירמה משלב בציוריו בין היבטים חזותיים שמצויריים באופן בלתי אמצעי ובין תחושות ורגשות שלו עצמו. פוג׳ימורה למעשה עושה סינתזה בין מאפיינים בולטים של המודרניזם המערבי ושל הציור מסורת הציור היפני. הדימויים בעבודתויו מצד אחד מופשטים ומצד שני הם מכילים רמזים ספרותיים, דילמות ושאלות של מוסר. 

בתערוכה במוזיאון טיקוטין מוצגים ציורים שהדגש בהם הוא דווקא תהליך העבודה עצמו. בציורים מצד אחד ניכרת הפשטה שנראית לכאורה ספונטנית, אך היא למעשה תוצר של אימון והתעמקות ממושכת. התנועה בה כתמי הדיו והפיגמנטים נוצקו על המשטח יוצרת הרמוניה ואחדות לצד מיסתורין וביטוי עצמי של האמן.

אוצרת : ד"ר אילנה זינגר בליין.


גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית (27/05/2018 - 24/02/2018)

מוזיאון המוקדש לחקר, שימור והצגת אמנות יפנית מסורתית ועכשווית.קרא עוד
04-8383554
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...