גלריות
מה שנותר | משה גרשוני, שנה למותו 10/03/2018 - 20/01/2018
מה שנותר | משה גרשוני, שנה למותו

מה שנותר | משה גרשוני, שנה למותו

תערוכה לציון שנה למותו של האמן משה גרשוני בגלריה גבעון. לכבוד התערוכה, חברו שלושת ילדיו: עתר, אורי וארם, לאצור תערוכה ראשונה בלעדיו בגלריית הבית שלו. השלושה צללו לתוך העזבון שהותיר, כאשר כל אחד מהם בחר מקבץ של עבודות. העבודות שנבחרו מכילות בתוכן מטען של זכרונות ילדות וסיפורים אישיים מצד אחד, אך גם מהוות חתך- רוחב של יצירתו לאורך השנים מצד שני, וכוללות מגוון ציורים מוקדמים ומאוחרים, עבודות מופשטות ומושגיות לצד קרימיקה ורישומים פיגורטיביים.

הקריירה יוצאת הדופן של גרשוני החלה בסוף שנות ה-60 וחולשת על יותר מ-40 שנים, במהלכן נשאר תמיד נאמן לאמונותיו, לעמדה אתית בלתי מתפשרת ומעורבות חברתית. גרשוני לא פחד להציג גם כשניצב אל מול מחלוקות. משה גרשוני היה אמן רב תחומי ועבודותיו, אשר הושפעו רבות מפופ ופוסט מינימליזיים, כללו פיסול, מיצגים, וידיאו, עבודות נייר ואף מיצגי קול- זאת לצד מיקודו המרכזי שהיה בציור, רישום והדפסים. גרשוני עסק רבות בנושאים הקשורים למשקעים בתרבות היהודית- נוצרית- מערבית, ויצירותיו מתאפיינות במימד מיוחד שהוא בן בזמן גם מקומי וגם אוניברסלי. גרשוני פיתח איקונוגרפיה יחודית ועוצמתית, שמדגישה את התהודה הרגשית והספונטנית של אופן עבודתו. 

לעבודותיו של גרשוני השפעה תרבותית מתמשכת, ואמנתו השאירה חותם מובהק שממשיך לחיות בלב העשייה התרבותית והאמנותית של ישראל.

אוצרים: אורי גרשוני, ארם גרשוני, עתר אשל

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

גלריה גבעון (10/03/2018 - 20/01/2018)

גלריה תל אביבית ותיקה המציגה אשר מייצגת אמנים ישראלים חשובים ובולטים, מציגה תערוכות מתחלפות ומארחת פרויקטים מיוחדים. קרא עוד
03-522-5427
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...