גלריות
מיכל גולדמן | יוטיוב והשולחן הכחול 17/02/2018 - 25/01/2018
מיכל גולדמן | יוטיוב והשולחן הכחול

יוטיוב והשולחן הכחול

תערוכה חדשה לאמנית מיכל גולדמן בבית האמנים תל אביב. גולדמן מציירת ציורים פיגורטיביים בטכניקה של טמפרת שעווה, כאשר היא בוחנת מחדש נושאי ציור מסורתיים כמו מראות פנים וחוץ, דיוקנאות וטבע דומם. בתערוכה תוצג סדרת ציורים חדשה של גולדמן בה מסך המחשב הוא דימוי החוזר על עצמו ומשמש כחלון למציאות וירטואלית. המסך, בהחליפו את מקום החלון הקונבנציונאלי, מציע חלון למציאות אלטרנטיבית. מתוכו משתקפות דמויות שמחליפות את מקום האדם הממשי היושב בפוזיציה המסורתית מול הציירת בעת ציור דיוקן.

הדרמה המתוארת בציוריה של גולדמן מתרחשת על פני שולחן כחול, שמסמל שטח יציב, בעוד מסך המחשב מסמל את הראש, כלומר, את זרם הרעיונות והתודעה השיתופית המגיעים לסטודיו באמצעות יוטיוב. גולדמן מציירת מצד אחד חפצים קונבנציונאליים ושכיחים, מראות מהיומיום ומסביבתה הקרובה, אך בו בזמן היא מכניסה אל התיאורים האלו רעיונות שונים שהיא נתקלת בהם ברחבי האינטרנט, ואלו הופכים לאלמנטים ציוריים בתוך רקע מופשט. כך, גולדמן מטשטשת את גבולות המציאות, כאשר אובייקטים דימיוניים וצבעים יחודיים פולשים אל תוך תיאור המציאות הממשית.

אוצר: אריה ברקוביץ.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (17/02/2018 - 25/01/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...