גלריות
מרים גמבורד | Homo Vulgaris 02/03/2019 - 07/02/2019
מרים גמבורד | Homo Vulgaris

מרים גמבורד | Homo Vulgaris

תערוכת יחיד למרים גמבורד בגלריה הגדולה בבית האמנים תל אביב, בה היא מציגה עבודות פיסול, רישום ומיצב אשר שוזרות יחדיו מגוון נושאים לכדי סיפור רב שכבתי. כותרת התערוכה הנוכחית, מהדהדת את הכינויים המדעיים של האדם המוקדם כמו ה'הומו ספיאנס' ('האדם הנבון') או ה'הומו ארקטוס' ('האדם הזקוף'). עבודותיה של גמבורד מתכתבות עם הקלאסיקה ושואבות ממסורת הרנסנס, אך גם מתכתבות עם המודרנה ועם זרמים כמו הסימבוליזם והאקספרסיוניזם. היא יצרה לעצמה שפה אמנותית אישית וייחודית, אשר באמצעותה היא נוגעת ההיבטים של גלוי ונסתר, פיסי ומטאפיזי, מיתי ומיסטי. 

הפסלים בתערוכה של גמברד מוצגים בליווי סדרות רישומים אשר פורסמו בספר האמן 'יצר-הרע טוב מאד'. ספר אמן זה עסק אהבה ותועבה מתוך מקורות התלמוד והמדרש, ובו הפגינה גמבורד את יכולות הרישום הווירטואוזיות שלה. גם בתערוכה זו, גמבורד מציגה רישומים רבי עוצמה על גבי נייר איטלקי באורך 10 מטרים, אותו היא מעטרת בנרטיבים שונים. למרות מיומנותה הטכנית, גמבורד אינה מנסה ליצור רושם ריאליסטי או נטורליסטי. יצירתה עשירה בדמיון וגובלת לעיתים בתיאטרליות וסוריאליזם, והיא אך מנסה להוליך את הצופה בתוך מסע היצירה המורכב שהיא מציגה בפניו. אוצר: אריה ברקוביץ.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (02/03/2019 - 07/02/2019)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...