גלריות
מרים קוג'וקרו | אי הספרים מקומה חמישית 20/01/2018 - 28/12/2017
מרים קוג'וקרו | אי הספרים מקומה חמישית

אי הספרים מקומה החמישית

תערוכתה החדשה של האמנית מרים קוג׳וקרו בבית האמנים הינה תערוכת הדפסים שהיא מחווה לאלכסנדר ווז׳יק. אלכסנדר ווז׳יק היה המורה של קוג׳וקרו לחיתוך עץ בסדנאות ההדפס של אגדות הציירים. האמנית מספרת כי יום אחד הזמין אותה ואת שאר חברי הסדנא לסטודיו שלו בתחנה המרכזית, שנמצא לדבריו בפינה קטנה במוזיאון היידיש. ברגע שהגיעה קוג׳קורו, נשארה בפה פעור מול הקסם שנגלה לפניה: אולם שהוא ממלכה של ספרים, רובם ביידיש. בנוסף למדפי הספרים המרובים, מתארת קוג׳קרו את האולם כגדוש בחפצים כמו נרות זיכרון, אופניים, מריצה, ספסלים של בתי כנסת, שטיחים פרסיים ועוד. 

קוג׳קורו חזרה עוד פעמיים לסטודיו הקסום. בפעם השניה החלה לחקור את המקום, ונחשפה למגוון רב של הדפסים, ליטוגרפיות, אלבומים, עיתונים ועוד. בפעם השלישית, החלה לעשות רישומים וצילומים, שמהווים כעת את הבסיס ליצירות המוצגות בתערוכתה הנוכחית.
אוצר: אריה ברקוביץ.


גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (20/01/2018 - 28/12/2017)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...