גלריות
משפחת האמן 02/06/2018 - 10/05/2018
משפחת האמן

משפחת האמן

תערוכה קבוצתית חדשה באגריפס 12, בהשתתפות האמנים יוסי וקסמן, לנה זידל, עודד זידל ובן סיימון. התערוכה דנה בדיוקן המשפחתי, כאשר כל אחד מארבעת האמנים המשתתפים מציג ייצוג שונה לתפיסת דיוקן המשפחה.

האמנית לנה זידל הושיבה את משפחתה בציור שציירה לפני 12 שנה, בו נראים בני משפחתה בסצנה פנטסטית המתרחשת ברחובות ירושלים העתיקה. בציור מתוארת עליבות הרחוב והליכלוך לצד חומרי הציור של האמנית. הציור מעלה שאלות אודות משפחתה הפרטית של זידל - האם משפחתה היא למעשה המשפחה הקדושה? האמנית בדמות מריה עומדת מאחור עם עציץ העשוי לרמז על רוח הקודש, כאשר מלפניה ניצב בעלה, עודד, בדמות המאזכרת את יוסף, ונטע, בתם, כישו. 

בן סיימון לא מאזכר את בני משפחתו, אלא מציב דמויות בדויות סביב שולחן חגיגי בסוכה. הדמויות נמצאות בסצינה סימטרית המזכירה את סצינת הסעודה האחרונה. אין קשר משפחתי בין הדמויות שהאמן יצר ובכך הוא מאפשר לצופה החיצוני לראות גם את עצמו בין הדמויות המצויירות תוך שהוא מעלה שאלה - האם זו המשפחה האוטופית?

עודד זידל מנציח את חיי היומיום בסצינת סלפי מוכרת. אם המשפחה, לנה, מושיטה את ידה ומנציחה את הרגע המשפחתי בעזרת הסלולרי, כפי שכולנו עושים באופן יומיומי. הסצינה הזו עשויה להתכתב עם ציור ״המשפחה הקדושה״ של אשתו לנה, יתכן שבהתרסה ויתכן שבאופן של חמלה. 

יוסי וקסמן מציג שמונה דיוקנאות באופן של אלבום משפחתי המייצג את שלבי התהוות המשפחה: חתונה, לידה, ילדות, נעורים, זיקנה. אלו רגעים שמכילים בתוכם גם את היומיומי וגם את ה״קדוש״. במבט שני, התמונות המוכרות לכולנו מעלות שאלות  - הכלה מופיעה בוכיה, הילד מחמיץ פנים מול החנוכיה- מה הסיבה לכך?

אוצרים: לנה זידל, יוסי וקסמן.


גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

אגריפס 12 (02/06/2018 - 10/05/2018)

אגריפס 12 הינה גלריה לאמנות השוכנת בלב ירושלים. הגלריה הינה עמותה שפועלת ללא מטרות רווח ומייצגת חתך עשיר של אמנות ישראלית, תוך שהיא מהווה מרכז של אמנות חופשית ועצמאית.קרא עוד
072-3943636
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...