גלריות
נולי עומר | smile, happy bird 20/01/2018 - 28/12/2017
נולי עומר | smile, happy bird

smile, happy bird

בתערוכתה החדשה בבית האמנים בתל אביב תציג נולי עומר דמויות ציפורים מרהיבות ומצחיקות על צלחות קרמיקה ופלסטיק. הציפורים מתוארות כמגונדרות, יפייפיות וצבעוניות- אך מבעד לדימויים הללו מגיח מתח ישן ומתמשך שבין טבע ובין תרבות: עומר כולאת את הציפורים בתוך כלוב מזהב בדמות צלחת הממוסגרת בקווי מתאר שחורים או זהובים, ובכך מחבלת בדימוי הציפור החופשית והמשוחררת. 

מצד אחד, הציפור יכולה לפרוש את כנפיה המרהיבות ולמלא את המרחב שהקוצה לה. אמנם, מצד שני, בעבודה אחרת ניכר ההרס שבפרישת הכנפיים מעבר לגבולות כאשר כנפי הציפור שחרגו מהצלחות עשויות שברים, המלמדים על ההשלכות של החריגה מהגבולות. בתוך הכנפיים עשויות השברים מופיעה עוד ציפור, שמרמזת או נותנת תזכורת לאשליית החירות שהתנפצה, משמשת כמעין נורת אזהרה למי שיעז לממש את התשוקה לחרוג מעבר לתנאים החומריים הקבועים מראש. כך, נוצר מתח שבין הציפור המשוחררת והעליזה אל מול המצע החומרי והקונקרטי שהוקצה לה ומגביל אותה.

אחד המוטיבים שחוזרים בעבודותיה של עומר הוא השימוש במוטיב של עין כחולה וגדולה המשובצת בדמות הציפור, שהיא למעשה צילום והגדלה של העין של האמנית. העין מחזירה לציפור את מבט העל שלה, ומרמזת לצופים כי הציפור יודעת הכל. היא מסוגלת לדמיין. כך, הידיעה עצמה היא המפתח לחירות הציפור. 
אוצרת: ורה פלפול.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (20/01/2018 - 28/12/2017)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...