גלריות
נועם תורן | מטאור בוהק יאיר את דרכו של הפועל 07/07/2018 - 07/06/2018
נועם תורן | מטאור בוהק יאיר את דרכו של הפועל

נועם תורן | מטאור בוהק יאיר את דרכו של הפועל 

תערוכת יחיד ראשונה לנועם תורן בישראל, שנוצרה תוך שיתוף החוג לאמנות התיאטרון של אוניברסיטת תל אביב, המחלקה לאמנות של בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ובתמיכת Het Nieuwe Instituut ברוטרדם. מחצית מהכנסות התערוכה ייתרמו לפרויקט "לחם ושושנים" ו"נשים ועבודה" של ארגון העובדים מען. אוצרת: לאה אביר. 

התערוכה מתבססת על אירוע היסטורי שכמעט ואינו מסופר היום - שביתת פועלי הרכבת בחיפה ב-1934, ומתייחסת גם לפעילותם של ארגוני עובדים משותפים לפועלים ערבים ויהודים בפלשתין באותן שנים. במרכז התערוכה מציב האמן הפקת תיאטרון סאטירית וסוציאליסטית, שהוא מדמיין כי נכתבה ובוצעה על ידי תיאטרון קהילתי בן התקופה. ההפקה נוכחת בתערוכה דרך מרכיביה השונים כגון הסט והתפאורה, האביזרים, המחזה הכתוב ועוד, וכך מציעה כתיבת היסטוריה חלופית, שנעשית על ידי אזרחים. באופן זה, התערוכה מזמינה את הצופים לקחת חלק פעיל ומורכב בטוויית המיתוסים הלאומיים המקומיים. כמו כן התערוכה תכלול אירועים ופעולות מסוגים שונים שיעמיקו את ההקשר הזה.

תערוכה זו ממשיכה רצף עבודות של תורן שעוסקות במופעים פוליטיים, תיאטרליים ואחרים, אשר התקיימו במחצית הראשונה של המאה העשרים. באותה עת להצגות תיאטרון היה תפקיד משמעותי בתיאור ההיסטוריה לאזרחים, ולעיתים משקלן היה גדול יותר מזה של המציאות. בשנים האחרונות יוצר תורן מיצבים תלויי-מקום ועיבודים תיאטרליים אשר ממזגים עובדות ובדיה ומאפשרים כתיבת הסטוריה על ידי האזרחים עצמם. 

שיח גלריה בהנחיית אוצרת התערוכה ובנוכחות האמן יתקיים ביום שבת, ה-9/6 בשעה 12:00. 
 
נועם תורן, יליד 1975, ניו מקסיקו, חי ויוצר ברוטרדם. הוא מלמד במכון סנדברג באמסטרדם, ב-Royal College of Art בלונדון וב-HEAD בג'נבה. עבודותיו הוצגו והוקרנו בתערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות ברחבי העולם, בין היתר ב–MoMA בניו יורק, במוזיאון ויקטוריה ואלברט בלונדון, מוזיאון ישראל בירושלים, מרכז פומפידו בפריז, בביאנלה לאדריכלות בוונציה ועוד. עבודותיו נמצאות, בין השאר, באוספי ה–MoMA בניו יורק, מוזיאון ישראל בירושלים, FRAC Ile-de-Franc ו–CNAP בפריז. 

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

גלריה רו-ארט | RawArt Gallery (07/07/2018 - 07/06/2018)

גלריה לאמנות עכשווית, אשר היתה הראשונה להתמקם באיזור קריית המלאכה בתל אביב שהיום הוא מתחם האמנות העכשווית המרכזי בעיר. הגלריה מייצגת אמנים צעירים ומבטיחים וכן אמנים בכירים, שיוצרים במגוון סוגי מדיה. קרא עוד
03-683-2559
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...