גלריות
סוזי שומוביץ | היא תבוא 30/10/2018 - 13/10/2018
סוזי שומוביץ | היא תבוא

סוזי שומוביץ | היא תבוא 

תערוכת יחיד לאמנית סוזי שומוביץ בבית האמנים ראשון לציון, בה תציג גוף עבודות המבוסס על דימוי ספציפי, של מראה יונים דרך חלון הזכוכית בסטודיו שלה. היונים מבקרות בסטודיו באופן קבוע, כשהן יושבות על אדן החלון מצידה השני של הזכוכית העמומה, ונראות מבעדה באופן מטושטש כשהן מתמזגות בתפאורה של חדר העבודה. במשך תקופה, שומוביץ נהגה לצלם את היונים מדי יום בשעות שונות, וסיגלה זאת כמעין ריטואל של שגרה קבועה. לאחר מכן היא העניקה לדימויים הללו את הפרשנות הציורית שלה.

סדרת הציורים מאופיינת בשימוש בולט בצבעים שחוזרים על עצמם, כששומוביץ מעמתת את הצבע הכחול הסמיך מול הירוק הגולמני, באופן שאינו לחלוטין הרמוני. הציורים אינם מתיימרים לייצג יופי או הרמוניה, אלא באמצעות היחסים בין הצבעים האמנית מבטאת את ההבעה האמיתית למטענה הנפשי - לתחושות, זכרונות וכאב. התוצאה היא ציור מופשט ולא פיגורטיבי, שזונח את הקונקרטיות של הדימוי כמו גם את המחשבה והאינטלקט. הציור מנסה לתפוס את הרגע התת-מודע, הקולקטיבי או האישי, ולבחון את מה שמסתורי, זר, מפחיד ומושך באותה עת. 

הנחת הצבע בציורים נעשית בתנועה גופנית, בדומה לתנועת הכנפיים של היונה, ויוצרת את תחושת הניגוד שבין הרצון לחופש ובין הכבילות ואי היכולת להתרומם ולעוף. הציפור בציורים אינה עפה, אולם האמנית היא זו שעפה למקומות אישיים שלה, משוחררת מהכבילות לדימוי ונעה לעבר חופש בחירה ועשייה. בהתאם לכך, גם שם התערוכה לא מתייחס לבואה של היונה, אלא לאמנות, שבאה ומצילה את האמן(ית), מרפאת, משחררת ומעיפה מעלה למקומות גבוהים יותר. אוצרת: ג׳ניפר בלוך.

התערוכה תיפתח במוצ"ש, ה-13/10 בשעה 20:00, ותינעל בשלישי ה-30/10 בשעה 13:00, ותוצג בבית האמנים ראשון לציון, רח גבעתי 17 ראשל״צ.
שיח גלריה במסגרת התערוכה יתקיים ביום שבת, ה-27/10 בשעה 11:30.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

מאסטרפיס (30/10/2018 - 13/10/2018)

המלצות האתר לאירועים ותערוכותקרא עוד
072-2643021
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...