גלריות
סיפור פשוט מורכב | יעל דרייזין 21/02/2020 - 24/01/2020
סיפור פשוט מורכב | יעל דרייזין

סיפור פשוט מורכב | יעל דרייזין

"סיפור פשוט מורכב" זהו שם התערוכה של האמנית יעל דרייזין, בוגרת המחלקה לאמנות בבצלאל, אשר תציג בגלריה ספקולו תערוכה המתבוננת מקרוב על שלבי המעבר בחייה של אישה מרווקות להורות צעירה, כמעין "גיל ההתבגרות" העכשוי לדבריה. 
בציוריה היא מביטה אל לב "ההתרחשות" תוך דגש על מה שבין היומיומי לרוחני טיקסי.

התערוכה תתקיים בגלריית ספקולו - גלרייה לניפוח זכוכוית בנמל קיסריה. במהלך התערוכה יתקיים מפגש עם האמנית ורישום בנוף. פתיחת התערוכה תתקיים ב 24.1.2020 בשעה 12:00 , נעילת התערוכה תתקיים ב 21.2.2020 .

"אני אוהבת לדלות מהמציאות רגעים שאני חווה אותם כתפילה - משותפת או פרטנית.  ישנו יופי שקיים בנראות הפשוטה של הדברים והפרשנות יכולה להיות מצד אחד ייאוש ומצד שני מעין טקסיות מיסטית מינורית. בפעולת הציור אני מביטה בלב ה"התרחשות" אשר פעמים רבות יכולה להיות עדינה או רגשית בלבד. זאת, תוך מתן דגש על מה שבין היומיומי לרוחני- טקסי. יצירותיי עכשוויות אך מנהלות דיאלוג עמוק עם מסורות ציוריות שונות. תוך כדי ציור אני שואבת את היסודות של שפת האמנות מעבודות של אמנים קודמים בהיסטוריה של תולדות האמנות. ניתן לראות בעבודותי קריצה לתקופה הרומנטית עם השפעות אקספרסיביות וליריות מאוחרות יותר. הדמויות שאני בוחרת לתאר נמצאות בשלב המעבר בין היותם אינדיבידואלים-רווקים לבין הפיכתם למשפחות צעירות, הורים טריים ואף קהילה צעירה. אני בוחרת להשתהות על תקופת המעבר הזו שנתפסת כמעיין "גיל ההתבגרות" העכשווי. הדמויות המתוארות במובנים רבים הינן "ארץ ישראליות" , בעלות מאפיינים שונים של התקופה והמקום בו אני חייה. בנוסף, מנקודת מבטי הנשית אני מספרת סיפור אודות אינטימיות, אנושיות וטקסיות. זאת לצד, מחקר מתמשך הבודק מצבי חיבור בין הגדרות של מה הם, מי הם "א.נשים" ובין הדרך שבה אנו תופסים כיום מושגים כמו "רוח האדם" ו"מהות קיומיות". זהו מעין סיפור אלגורי, כאשר הסיטואציות השונות ניתנות לאינטרפרטציה ברבדים ובאופנים מגוונים."


גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

מאסטרפיס (21/02/2020 - 24/01/2020)

המלצות האתר לאירועים ותערוכותקרא עוד
0723923221
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...