גלריות
עירית כתב | צומח, דומם 17/02/2018 - 25/01/2018
עירית כתב | צומח, דומם

צומח, דומם

תערוכה חדשה לאמנית עירית כתב בבית האמנים בתל אבב, אשר עוסקת בטרנספוזיציה ציורית, כאשר הצומח הופך לטבע דומם. בסדרת הציורים נראות צורות אמורפיות, לפעמים צבעוניות ולפעמים מונוכרומטיות, פורצות ממיכלים אל תוך האוויר. האמנית עובדת בטכניקה של רישום, שנעשה על ידי חריטת הצבע וחשיפת המרקם הגולמי של הנייר, ובכך מעבירה תחושה של חיוניות וחיות מחודשת של הדימוי הטבעי. כתב מצליחה ביד מיומנת להעניק לצומח מימד מטא-פיזי בעל עומק רוחני.

עירית כתב היא אמנית רב- תחומית אשר מייצרת סדרות בטכניקות שונות: אקוורל, פסטל ושמן על נייר. אבל, בעוד הטכניקות משתנות, הפורמטים שלה נשארים קטנים ואחידים. הטיפול והטכניקה נקבעים לפי העיסוק וההבעה האמנותית שהאמנית רוצה להעביר, כאשר לכל סידרה אופי שונה. בנוסף, הפורמטים הקטנים בהם האמנית עובדת מאלצים את הצופה להתקרב ולייצר עם העבודות מבט אינטימי והתייחדות, תוך מתן הקשבה ותשומת לב לכל פרט בעבודה. 

תשומת הלב כלפי הפרטים שעירית כתב יוצרת, נותנת לצופה הזדמנות להתמזג עם העבודות ועם האופי הרוחני של הצומח. האמנית מדגישה כי כל פרט בטבע הוא יצירה בפני עצמה, ושביחד הפרטים מרכיבים שלם גדול יותר, בדיוק כפי שכל יצירה בודדת בתוך הסדרה היא חלק מתוך השלם, שהוא התצוגה כולה.

אוצר: אריה ברקוביץ. 

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (17/02/2018 - 25/01/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...