גלריות
עמיקם תורן | Reproductions 23/06/2018 - 18/05/2018
עמיקם תורן | Reproductions

עמיקם תורן | Reproductions

תערוכת יחיד רביעית לעמיקם תורן בגלריה נגא לאמנות עכשווית, בה יציג את סדרת "Reproduction Paintings" (שנוצרה בין השנים 2013-היום). בסדרת עבודות זו תורן עושה שימוש בציורים שקיבל ממכריו או שרכש בשווקים, ומעביר אותם תהליך של דקוסנטרוקציה: הוצאת הבד מן המסגרת, גזירת פינות או שולי הציור, גריסת שארית הציור עד להסרת כלל הפיגמנטים, ערבוב עם אקריליק והדבקתו על מצע בד חדש. כך הוא יוצר ציורים חדשים המציגים דימויים מופשטים ומונוכרומאטיים, שמאזכרים את הציורים המקוריים באמצעות הכותרת, ושולי הבד המקורי המוצמד ליצירה החדשה.

עבודותיו אלו של תורן משתלבות בעשייתו כ'יוצר-הוגה' במהלך 40 השנים האחרונות, בהן הוא חוקר באופן שיטתי את מושגי הייצור והייצוג של הציור, ואת הקשר שבין רעיון וחומר, תוכן וצורה. אקט ההשחתה והחיבור מחדש של המקור, מעניק מבט חדש וביקורתי על עצם ההתבוננות בציור המסורתי, ומאתגר את הצופה ביצירה בשאלות מוסריות בתחום הקניין הרוחני - כיצד אנו מתייחסים לעצם השחתה של המקור? האם התוצאה שמתקבלת הינה יצירת אמנות לגיטימית? תורן חוקר את המדיום הציורי, הן ביחס לפעולת הציור והן ביחס לאובייקט הציורי. 

עמיקם תורן, יליד ירושלים 1945, נחשב לאחד מהאמנים המובילים בתחום האמנות המושגית. הוא חי ויוצר היום בלונדון, אליה עבר בשנות ה-60. ב-1974 הציג תערוכה ב-Institute of Contemporary Arts בלונדון, הראשונה מבין רשות שהשפיעו על דורות של אמנים בבריטניה. בהמשך הציג בחללים מרכזיים כגון גלריה SEPENTINE והגלריה לאמנות עכשווית בלונדון, המכון לאמנות ברוטרדם, מרכז פומפידו בפריז, מרכז נאוברגר לאמנות בניו יורק, המרכז לאמנות עכשווית מלבורן, ועוד. כמו כן עבודותיו הוצגו בביאנלה בפריס, שתי ביאנלות בוונציה ובטריאנלה בסין, והן נכללות באוספים קבועים של מוזיאון הטייט בלונדון, המועצה הבריטית לאמנות ואוספים פרטיים מובילים בערים מרכזיות ברחבי העולם. תורן הוא גם זוכה פרס ג'ון מור לציור (2012), ובפרס ג'רווד לרישום (2011). 

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

גלריה נגא לאמנות עכשווית (23/06/2018 - 18/05/2018)

גלריה לאמנות עכשווית הממוקמת בלב תל אביב, ומשלבת אמנים ישראלים ובינלאומיים. קרא עוד
03-566-0123
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...