גלריות
רבדים סמוכים | אייל ברוך 24/08/2019 - 01/08/2019
רבדים סמוכים | אייל ברוך

רבדים סמוכים | tangled layers

תערוכת יחיד חדשה לאמן אייל ברוך בבית האמנים בתל אביב. ברוך יוצר עבודות ריאליסטיות שרוויות בתכנים אישיים וסימבוליים, כאשר הוא שואב את השראתו ממסורת הציור הרנסנסית, מהניאו ריאליזם והרומנטיקה. סדרת העבודות המוצגת בתערוכה הנוכחית מורכבת מרבדים שונים אחריהם הצופה מתבקש לעקוב. המרחב הציורי, אשר מכיל בתוכו אלמנטים סבוכים מעולם הצומח, משתנה הן בחומריות והן בפורמט. 

ברוך מפתח בציוריו שפה אישית על ידי שימוש בדימויי טבע שהם ספק ענפים או שורשים מפותלים וספק גידים ועורקים אנושיים. ציוריו הדינמיים והדימויים הסבוכים טומנים בחובם בו זמנית את הנסתר, היפה והמאיים. על אף השימוש של האמן בריאליזם אין לראות את העבודות כמציגות אובייקטים שדומים בתכלית למציאות, אלא הריאליזם משמש כאסטרטגיה ללכידת הצופה התמים ולהובילו במסע אישי עם חזיונות שונים ומשתנים שמתחברים לבסוף לסיפור רב שכבתי שמציג את הפיזי והמטאפיזי. 

מוטיב העץ שמעסיק את האמן מופיע כסמל ודימוי הן בספרות, במקרא ובתולדות האמנות, מקורות מהם ברוך שואב השראה לתהליך העבודה האמנותית שלו. אופן הצגת השורשים והענפים במקטעים יוצר ניגוד והקבלה, סדר ואי סדר, ומעלה בצופה שאלות פתוחות. בצמחיו של ברוך יש חיבור בין הרומנטי ובין הנשגב, בין הציור האלגורי ובין הפוסט מודרני. למעשה, הטבע בציוריו אינו העיניין עצמו, אלא משמש כמטאפורה סבוכה ועשירה.

הציורים המוצגים בתערוכה מציגים סקלת צבעים שהיא על גבול המונוכרומטיות. בעוד כל ציור עומד בפני עצמו, כל הציורים יחדיו מרכיבים סדרה המציעה התפתחות מחקרית של נושא. ציוריו של ברוך יוצרים עולם רב משמעי שמכיל מסותירן ורוחניות לצד השגרתי והמוכר.  

אוצר: אריה ברקוביץ


גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (24/08/2019 - 01/08/2019)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...