גלריות
רובין רוד | תחת השמש 03/02/2018 - 28/09/2017
רובין רוד | תחת השמש

תחת השמש  Under the Sun

תערוכה מוזיאלית ראשונה לאמן רובין רוד, יליד קייפטאון (1976) אשר חי ויוצר בברלין. היצירה שלי רוד מתבטאת במגוון מקורות השראה ובמגוון סגנונות ומדיומים. הוא יוצר ברישום, ציור, צילום, פיסול, וידאו ופרפורמנס, ומשתמש בחומרים רבים כמו גם בגוף האנושי. תפיסתו האמנותית התעצבה ביוהנסבורג בתקופת הפוסט-אפרטהייד, בדגש על ציורי קיר אפריקאיים, שאף שימשו רקע לטקסי חניכה של תלמידים בילדותו בהם היה עליהם להתייחס לציורים על הקירות כממשיים. השראה זו מצאה עצמה בעבודתו של רוד כשהוא מתחיל ליצור רישום על קיר, ומפתח אותו לכדי פרפורמנס - כאשר שניהם מוגבלים בזמן. הרישום עתיד להימחק והתוצר הסופי של העבודה מוצג כסדרת תצלומים או כווידאו. מלבד זאת, מכלול יצירתו של רוד קשורה בהיסטוריה של הצילום ושל האמנות העכשווית: ניתן לזהות בעבודותיו השפעות של חלוצי הצילום כמו מארה (Marey) ומייברידג' (Muybridge) אשר עשו נסיונות ראשונים בייצוג תנועה דרך מדיום סטטי, כמו גם את השפעת עבודות הוידאו של ויליאם קנטרידג' ששילב אף הוא רישום, צילום ואנימציה. 

רוד מנצל את המרחב הציבורי על מנת לעסוק בנושאים שנמצאים על סדר היום העולמי בכלל, ושל דרום אפריקה בפרט. הוא בוחן שאלות של תרבות זהות והסטוריה, באמצעות מגוון מקורות השראה, ובדגש על תרבות נעורים אורבנית. עבודותיו משקפות שורה של ניגודים, כאשר הן פיגורטיביות וסיפוריות, אך גם צורניות גרידא, הן משקפות את הטווח שבין גבוה לנמוך, בין ארעי וקבוע, בין גופני ושכלתני, לעתים בשחור-לבן ולעתים מלאות צבע. העבודות בתערוכה מבקשות לתת מבט מייצג על העשייה המורכבת של רוד ולשקף את דמותו כאמן עכשווי בעל עשייה דינאמית. 

בערב פתיחת התערוכה ב-28/9 בשעה 19:00 יתקיים גם מפגש עם האמן, בהרשמה מראש. 

התערוכה מתקיימת בתמיכת גלריה ברוורמן.

Robin Rhode, Under the Sun, 2017

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

מוזיאון תל אביב לאמנות (03/02/2018 - 28/09/2017)

מוזיאון לאמנות מהמובילים בארץ. המוזיאון כולל אוספים מרשימים במחלקת אמנות מודרנית, אמנות עכשווית ישראלית ובינלאומית, אמנות מהמאה ה-16 עד ה-19. במקביל לתערוכות הקבע ולתערוכת המתחלפות המוזיאון עורך אירועי תרבות מגוונים לכל הגילאים. קרא עוד
03-607-7020
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...