גלריות
רוזה בן אריה | סינפסות 21/04/2018 - 22/03/2018
רוזה בן אריה | סינפסות

 סינפסות | Synapses

תערוכת יחיד חדשה לאמנית רוזה בן אריה בבית האמנים תל אביב. בתערוכה יוצגו עבודות נייר, ציורים ואובייקטים שיצרה האמנית בשנה האחרונה. האמנית חוקרת בעבודתה האמנותית פירוק והרכבה של דימויים, ומושפעת מהעולם האורגני, אותו חקרה במשך שנים בתחומי הביולוגיה. העיסוק בביולוגיה משפיע על האופן בו היא מסתכלת על הטבע, ומהווה מקור השראה לעיסוקה בפירוק והרכבה של דימויים מצולמים. 

בן אריה מחפשת באופן תמידי את החיבורים בין הטבעי למלאכותי ובין המאורגן לממושטר. בעבודותיה עוסקת האמנית בחוקיות של הטבע מצד אחד, ומצד שני בהפרה ובשיבוש של אותה חוקיות.

האבוייקטים והתבליטים המוצגים בתערוכה עשויים מדבקים, מלח וצבעים אשר בעזרתם האמנית מציירת על גבי יריעות פלסטיק או משטחים מכוסים במלח. האובייקטים עוברים הליך ייבוש וקריסטליזציה, ולאחר מכן מופרדים מהמצע. תהליך זה מדמה להם מראה של אובייקטים אורגניים שמקורם בטבע, מראה המזכיר קוראלים מהים או מעשה תחרה שברירי ועדין.

בנוסף, יוצגו עבודות דו- מימד בעלות אופי תבליטי. עבודות אלו הן אסמבלג׳ של חומרים שונים, כאשר שטח הפנים של העבודות מזכיר פני שטח גיאולוגיים או אפידרמיס צמחי. כמו כן, יוצג בתערוכה ציור שמן גדול מימדים. בעבודותיה, האמנית חוקרת את הטבע, מתקרבת אליו עד לרמה מיקרוסקופית, ולאחר מכן מנסחת מחדש את מבטה עליו.  

 אוצרת: ורה פלפול.

‎⁨ רוזה בן אריה, ללא כותרת, 2018, טכניקה-מעורבת⁩, קרדיט צילום: אבי אמסלם.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (21/04/2018 - 22/03/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...