גלריות
רוני קרפיול | סביל 21 30/09/2017 - 31/08/2017
רוני קרפיול | סביל 21

סביל 21 Sebil

פרויקט חדש בסדרת "לכודים ברשת", קיר גלריה הניתן לצפייה על ידי המבקרים רק בעת ביקורם במרכז לאומנות עכשווית, אולם הצפייה בו נעשית דרך המכשיר הסלולארי או המחשב. זהו מעין קנבס בלתי נראה ובלתי ממומש, שמהדהד את השאיפה התמידית שלנו למצוא חיבור WiFi. המרכז לאומנות עכשווית מנצל את החיפוש האובססיבי הזה אחר הרשת הזמינה ומבקש ללכוד את תשומת לב המבקרים למבט חטוף ביצירת אמנות. הפרויקט נאצר על ידי יואב ליפשיץ, טל מסינג, ואוצרת המרכז לאומנות עכשווית חן תמיר.

במסגרת הפרויקט, האמנית רוני קרפיול יצרה עבודת אמנות חדשה עבור פלטפורמת ה–WiFi של המרכז לאומנות עכשווית. כאשר מבקרי המרכז לאומנות עכשווית יתחברו לרשת האלחוטית הם יתוודעו לעובדה שסירת פליטים נמצאת בסמוך לחופי תל אביב–יפו, הפליטים זקוקים לאינטרנט על מנת לתקשר, לשלוח אותות מצוקה, ולמצוא מידע שיעזור להם לשרוד, ולכן המבקרים יתבקשו לתרום חלק מפס הרוחב שבטלפון הסלולרי שלהם לפליטים שעל הסירה. על ידי כך, האמנית מעמתת את המבקרים עם מצוקתו של האחר, ומחייבת אותם להתמודד עם שאלות מוסריות ופוליטיות. מקור השם סֵבּיל 21 במזרקות הציבוריות שנקראו "סֵבּיל" שנפרסו ברחבי האימפריה העות'מאנית וסיפקו לעוברים ושבים מי שתייה בחינם. ניתן להשוות זאת לגישה לאינטרנט, שנהייתה היום מעין זכות בסיסית של האדם ובעלת השפעה גם במצבים של חיים ומוות. 

בעבודתה האמנותית, רוני קרפיול בוחנת את השפעתן של טכנולוגיות חדשות על נושאים חברתיים–פוליטיים. העבודה סביל 21 היא חלק מהפרויקט האחרון האחרון שלה – (Internet of Refugees (Relief & Monitoring, אשר הוצג בפסטיבל דוק אביב 2016, ב–Spektrum ברלין, ב–+Galeria R פולין וכן בפסטיבלי מדיה שונים בישראל, גרמניה וארה"ב. 

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

CCA | המרכז לאמנות עכשווית (30/09/2017 - 31/08/2017)

מרכז אמנות עכשווית אשר שם דגש על אמנויות תלויות הזמן: וידאו, מיצג וסאונד. במרכז מתקיימות תערוכות מתחלפות, תוכנית אירועים עשירה פעילות חינוכית רב גילאית וארכיון וידאו ארט.קרא עוד
03-5106111
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...