גלריות
רותם רשף | מעברים 24/11/2018 - 27/04/2018
רותם רשף | מעברים

רותם רשף | מעברים 

מיצב קיר חדש לאמנית רותם רשף בבית האמנים תל אביב, אשר יוצג על חזיתו הדרומית של הבניין במשך 24 שעות ביממה למשך כל ימי התצוגה. המיצב יכלול עשרים חלונות אשר חושפים בתוכם ציורים מונוכרמטיים מופשטים ובעלי צבעוניות עזה שנעה בין פלטת צבעים חמים לקרים. צבעוניות זו מייצגת למעשה את ה'מעברים', ומתחברת למעברי העונות, ולמחזורי השעות והימים אשר מתקצרים ומתארכים לאורך השנה ומשפיעים בהתאם על הגוונים, הטמפרטורות והמאפיינים הרגשיים של עולמנו. בנוסף, המעברים הללו על קיר בית האמנים מהווים מעין סגירת מעגל ומחווה לערכיה האמנותיים של קבוצת 'אופקים חדשים', וספציפית לציור המופשט של יוסף זריצקי, שעל שמו קרוי המבנה. 

בנוסף, העבודה יוצרת התערבות זמנית באדריכלות במבנה הפונה לרחוב, וכך מציעה לו חזית עדכנית יותר, שמתכתבת עם סגנון הבאוהאוס שמאפיין את תל אביב והקנה לה מעמד מורשת עולמי של אונסק"ו. החלונות במיצב אינם מאפשרים הצצה לשום כיוון, ולא ניתן לקבל מידע דרכם על החוץ או על המתרחש בתוך המבנה. אלו חלונות אטומים, שמדגישים את המתח בין המרחב הציבורי למתחם האמנותי. כך, המיצב כולו מזמין את העוברים ושבים להביט על קירו החיצוני של בית האמנים ולראות אמנות באופן מיידי, אך מזמין אותם גם להביט פנימה אל החלל של בית האמנים, אל הציור ואל עצמם. 

השקה חגיגית ליצירה ולחזית החדשה של בית האמנים תתקיים ביום שישי ה-27/4 בשעה 9:00. 

רותם רשף היא ציירת שחיה ויוצרת בתל אביב ובניו יורק. היא עוסקת בציור מופשט המבוסס על פעולה ומשך, וכן בהצבת מיצבים ציוריים תלויי מקום, אשר מוציאים את הציור מהקשרו הדו מימדי אל החלל התלת מימדי. רשף היא בוגרת המדרשה לאמנות (1988), וכן בעלת תואר שני מאקדמיית רינוורדט למוזיאולוגיה באמסטרדם (2004). זוכת מלגת קרן תרבות אמריקה ישראל "לאמן צעיר מבטיח" (1987). בשנת 2015 שהתה ברזידנסי ב- School of Visual Arts בניו יורק, וכן, השתתפה בתערוכה קבוצתית במסגרת הלוויינית של הביאנלה בונציה, תחת הכותרת "מחווה לאסכולת אתונה של רפאל". זכתה בציון לשבח ב- LICC London International Creative Competition לשנת 2014. היא הציגה בתערוכות רבות בארץ ובחו"ל, ויצירותיה מצויות באוספים פרטיים בארצות הברית, אוסטרליה, אירופה וישראל.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (24/11/2018 - 27/04/2018)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...