גלריות
ריטה מנדס-פלור | מראה כמוס 24/02/2018 - 25/02/2018
ריטה מנדס-פלור | מראה כמוס

מראה כמוס

תערוכת יחיד חדשה לאמנית ריטה מנדס- פלור באגריפס 12, אשר מציגה את עיסוקה של האמנית בפטריית הקמבוצ׳ה. מנדס- פלור הוקסמה מהפטרייה, שהיא למעשה תרבית סימביוטית של פטריות וחיידקים, ומיוחסות לה סגולות של שיקוי מרפא. מתוך כך, החלה האמנית לגדל את הפטריה, לחקור אותה ולצלם אותה.

בתערוכה מוצגים צילומי- מיקרו צבעוניים של הפטריה בהדפסות גדולות, מיצב וקופסאות אור אשר דרך העיסוק בפטריה עוסקים בקו הדק שבין חושניות למורבידיות ובין הדוחה לאסטתי. האמנית סוקרת בתערוכה הקשרים ואסוציאציות עם הפרשות גוף ואיברים פנימיים, תוך שהיא מציפה ומאתגרת את המבט המציצני על נושאי טאבו אסורים. 
אוצר: דורון אדר.

ריטה מנדס- פלור ייסדה וניהלה את גלריה אניטה לאמנות פמיניסטית בקול האישה בירושלים. בעבר נהגה ליצור בעיקר עבודות ציור ורישום, ובשנים האחרונות החלה לעסוק בצילום בטכניקות מגוונות, בעיקר צילומי נוף וצילומי מקרו בסטודיו. ב2013 יצא ספרה ״בית ללא דלתות״, אשר מבוסס על ילדותה כחלק מהקהילה היהודית באי קוראסאו שבים הקאריבי.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

אגריפס 12 (24/02/2018 - 25/02/2018)

אגריפס 12 הינה גלריה לאמנות השוכנת בלב ירושלים. הגלריה הינה עמותה שפועלת ללא מטרות רווח ומייצגת חתך עשיר של אמנות ישראלית, תוך שהיא מהווה מרכז של אמנות חופשית ועצמאית.קרא עוד
072-3943636
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...