גלריות
רפאל לומאס ותאי לומאס | מקראה - Legend 23/09/2017 - 31/08/2017
רפאל לומאס ותאי לומאס | מקראה - Legend

מקראה Legend

תערוכה משותפת לפסל רפאל לומס ולבנו הצלם תאי לומס, אשר יוצרים בדיאלוג משותף עוד מ-2006, כשצילומי העבודות הפיסוליות תפקדו גם כיצירות בפני עצמן, ובהמשך הניבו שיתוף פעולה עם רקדנים ולהקות מחול בארץ ובחו"ל והובילו לסדרות צילום חדשות. במהלך 2017, הוזמנו השניים לשהות אמן בNew Lab בניו יורק, שבמהלכה תרגמו את הפסלים ותנועת המחול לכדי רישום דיגיטלי, ואת הרישום הפכו בחזרה לפיסול באמצעות הדפסת תלת מימד. בעקבות אותו תהליך עבודה של עבודה בו זמנית במדיומים שונים ומעבר ביניהם, רפאל לומס נבחר בשנת 2010 כעמית TED.

האלמנט המרכזי שנבחן בדיאלוג האמנותי הזה הוא הכיסא, אובייקט שימושי מאוד שגם בא לידי ביטוי בתולדות האמנות המודרנית. הכיסא מסמן עבור רפאל לומס אובייקט מטמורפוזי, מטפורי ואף פולחני, אשר מתחיל כרדי-מייד פונקציונלי והופך באמצעות שיתוף הפעולה עם בנו תאי לפסל מרקד, חסר יציבות, ומלא תנועה. התערוכה מורכבת מפסלי כסאות, תצלומים של הפסלים, תצלומים המשלבים בין רקדן וכיסא, הקרנות של קטעי תנועה ומחול עם הכיסא ורישום התנועה ופסלי התנועה התלת מימדיים. שם התערוכה Legend  - מקראה, נובע מכך שהיא קשורה לעולם של פנטזיה אבל מתבססת על תהליך של התבוננות. אוצרים: אירנה גורדון, אריה ברקוביץ.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (23/09/2017 - 31/08/2017)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...