גלריות
שרון גלזברג | מרידיאן 10/02/2018 - 11/01/2018
שרון גלזברג | מרידיאן

מרידיאן

תערוכת יחיד חדשה לאמנית שרון גלזברג אשר מציגה לראשונה בגלריה רו- ארט. בעוד שברוב תערוכותיה גלזברג מתמקדת בפעולה אחת תלויית מקום, שמתייחסת למקום התצוגה עצמו, התערוכה ״מרידיאן״ מציעה ריבוי וכוללת: תצלומים, וידיאו, פסלים, מיצב ועבודות נייר. כך, התערוכה מצביעה על הרב- תחומיות של האמנית, ומציגה את הנושאים המהותיים והעקרוניים בהם היא עוסקת. למעשה, כפי שהכותרת של התערוכה רומזת, הצופה בתערוכה מוזמן לקבל הצצה למספר צירים או כיוונים בעבודה של גלזברג.

גלזברג מרבה להתעסק בטבע, החוזר בעבודותיה הן כנוף מובנה והן כממשות בלתי ניתנת לריסון ופראית. הסביבה בה היא נמצאת, בין אם היא צמחית, חקלאית או חייתית- היא חלק בלתי נפרד ממנה, ובעבודותיה ניכרת ההקשבה לטבע, בין אם לאסונות שהוא מביא איתו ובין אם לרגעיו הפלאיים.

גלזברג מרבה להשתמש בחומרים שזמנם עבר והם כבר לא רלוונטיים, כמו רהיטים, חיות מפוחלצות שנזרקו ומפות ישנות. אבל, האמנית לא אוספת פריטים ישנים רנדומליים, אלא מחפשת כאלו שעברם מצביע על היותם חלק מאוסף, כבעלי נרטיב כלשהו. לאחר מכן היא מתערבת בחפצים, אפילו בצורה אלימה, מפרקת ומרכיבה אותם מחדש. כך, גלזברג מכניסה עצמה לניסיון האנושי הקבוע של סימון, הכלה, מיפוי, מיתולוגיזציה והבנייה. 

שרון גלזברג היא אמנית ישראלית ילידת 1976. גלזברג בוגרת לימודי אמנות באוניברסיטת חיפה ובמכון לאמנות של סן פרנסיסקו. היא הציגה תערוכות יחיד רבות, בין השאר במשכן לאמנות עין חרוד, גלריה Luggage Space בסן פרנסיסקו, גלריה קו 16 בתל אביב, מוזיאון Islip בניו יורק ואוניברסיטת חיפה. כמו כן, גלזברג הציגה במגוון תערוכות קבוצתיות, בין היתר בקונסטהל ברגן, בביאנלה בהוואנה, במוזיאון היהודי בניו יורק, במוזיאון פתח תקווה לאמנות, בגלריה Rabouan Moussion בפריז,  במוזיאון רוקפלר בירושלים, במובי ועוד.

אוצרת: לאה אביר.

 מרידיאן מס. 1, 2017, דיו, פלסטלינה והדפס על מפה, 56x42 ס"מ

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

גלריה רו-ארט | RawArt Gallery (10/02/2018 - 11/01/2018)

גלריה לאמנות עכשווית, אשר היתה הראשונה להתמקם באיזור קריית המלאכה בתל אביב שהיום הוא מתחם האמנות העכשווית המרכזי בעיר. הגלריה מייצגת אמנים צעירים ומבטיחים וכן אמנים בכירים, שיוצרים במגוון סוגי מדיה. קרא עוד
03-683-2559
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...