גלריות
תמר לב- און | הרוקמת והידעונית 10/02/2018 - 04/01/2018
תמר לב- און | הרוקמת והידעונית

הרוקמת והידעונית

תערוכת יחיד חדשה לאמנית תמר לב- און בגלריה P8. בתערוכה יוצגו עבודות חדשות של לב- און, אשר משלבות בין הארכיוני ובין המומצא, ועוסקות בגבולות הדקים שבין המתועד ובין המדומיין: אוסף רישומים חסרי דמויות, תצלומים משפחתיים שהאמנית פירקה והרכיבה מחדש ושטיח טלאים רקום המבוסס הן על התצלומים והן על הרישומים. כך, האמנית יצרה בחלל הגלריה חלל שהוא ביתי מצד אחד, אך מצד שני מערער את הצופה בהבנתו מה אמת ומה בדיה, ויוצר אי ודאות. 


במרכז השטיח ישנה תמונה משפחתית ריקה, אשר מסביבה נמצאות הדמויות שהאמנית הוציאה ממנה. הדמויות, גיבורי סיפור האגדה שלב- און יוצרת, הן בו זמנית מנותקות ושייכות לתמונה, חיות ומתות, מחביאות בתוכן צפנים חזותיים. כך, לב- און יוצרת מיתולוגיה חדשה הנרקמת על השטיח, ממנה ניתן לגזור את מקורות בני המשפחה.

לדמויות, אשר יוצאות מן השטיח אל עבר שני הקירות הסמוכים, תפקידים מנוגדים: מצד אחד, המשפחה מתפרקת לאינדיבידואלים המרכיבים אותה, ומצד שני, תצלומי בני המשפחה מתערבבים זה בזה, משלבים משפחות אחרות, ובכך בוחנים את הסיטואציה המשפחתית, את המפגשים מרובי האנשים ואת מהלכי החיים כיחידות משפחתיות. 

מי שמפעילה את המערך החזותי והנרטיבי היא הדמות הפיקטיבית של ״הרוקמת והידעונית״. הדמות הזו היא מי שמציגה את הסיפור האישי שלה, מבקרת אותו אך גם נשאבת בסממנים נוסטלגיים ואישיים. בתערוכה האמנית מעלה סוגיות אודות הגבול המטושטש שבין האמנות לקראפט, בין העכשווי למסורתי והתפקידים המגדריים. תמר לב- און לא חוסכת ביקורת, ומצביעה על מעשה האמנות כמי שיכול מצד אחד לעצב ולכתוב את המציאות, אך בו בזמן לערער עליה.

אוצרת: אירנה גורדון.

גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

גלריה P8 לאמנות עכשווית (10/02/2018 - 04/01/2018)

גלריה שיתופית לאמנות עכשווית, אשר מנוהת ומתוחזקת על ידי חברי הגלריה על בסיס התנדבותי. חברי הגלריה מאמינים בפתיחות ובשיתופי פעולה יצירתיים ומטפחים פעולות אמנותיות בלתי סחירות. הגלריה מציגה תערוכות מתחלפות של אמני הגלריה וכן של אמנים ואוצרים אורחים. קרא עוד
0505543485
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...