גלריות
Liebe Mutti | ענבר חוצן 25/05/2019 - 02/05/2019
Liebe Mutti | ענבר חוצן

Liebe Mutti | ענבר חוצן

תערוכה חדשה של האמנית ענבר חוצן אשר מתקיימת בגלריה המרכזית בבית האמנים. בתערוכה מציגה חוצן סדרת ציורים, הדפסי עץ ועבודות במדיה הדיגיטלית המתבססים על צילומי משפחתה בברלין בתקופת טרום מלחמת העולם השנייה. את הצילומים מצאה האמנית בספר 'חדשות מחוצן' שנכתב על ידי חוקרת ההיסטוריה הגרמנית ברברה שיב ומציג את קורות המשפחה, שרובה נספה בשואה.
סדרה נוספת שמציגה חוצן בתערוכה היא סדרת גלויות ששלחו חלק מבני משפחתה שנכלאו בטרזינשטט, בהן הוטמנו רמזים שהעידו על מצבם לפי סימנים שסוכמו מראש. דרך גלויות סרוקות אלה, מנסה חוצן לדמיין רגעים אינטימיים וכן יומיומיים שחוותה משפחתה.
אם כן, כלל היצירות מציגות נרטיביות של חיי המשפחה במרחב הביתי ובחיק הטבע. חוצן מצליבה בין ההיסטוריה המשפחתית והפרטית שלה לבין ההיסטוריה הציבורית, וזאת בכדי להתקרב אל העבר ואל חיי כלל הנספים. האמנית דרך עבודותיה מנסה להכיר את משפחתה שנספתה וכך יוצרת פוסט-זיכרון (post-memory), שלפי הגדרתה של חוקרת הספרות מריאן הירש מתווך בין דור הניצולים לדור ההמשך. אוצרת: ורה פלפול.


גלריות ומוזיאונים המשוייכים לאירוע
תאריכים קודמים:

בית האמנים תל אביב (25/05/2019 - 02/05/2019)

משכנה של 'אגודת הציירים והפסלים בישראל' שהוקמה בשנת 1934. כיום בית האמנים פועל כאמנותי ומחזיק מספר חללי תצוגה, אולם הרצאות וסדנאות ציור, הדפס ופיסול. במהלך כל שנת פעילות מוצגות בבית האמנים יותר מ-70 תערוכות של אמנים ותיקים וצעירים.קרא עוד
0723939429
בעלות שיחה רגילה *
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...