גלריות

גלריות בירושלים

אגריפס 12

אגריפס 12 הינה גלריה לאמנות השוכנת בלב ירושלים. הגלריה הינה עמותה שפועלת ללא מטרות רווח ומייצגת חתך עשיר של אמנות ישראלית, תוך שהיא מהווה מרכז של אמנות חופשית ועצמאית.קרא עוד
072-3943636
בעלות שיחה רגילה *

בית האמנים ירושלים

בית אגודת הציירים והפסלים בירושליםקרא עוד
02-6253653
בעלות שיחה רגילה *

גלריה מוסררה

גלריות לאמנות עכשווית בבית ספר מוסררהקרא עוד
02-6286519
בעלות שיחה רגילה *

סדנת ההדפס ירושלים

סדנת ההדפס ירושלים היא מרכז אמנותי המתמקד בשימור ופיתוח אמנות ההדפס. קרא עוד
02-6288614
בעלות שיחה רגילה *

מנופים | פסטיבל אמנות עכשווית בירושלים

פסטיבל ״מנופים – אמנות עכשווית בירושלים״ הוא פסטיבל האמנות השנתי הגדול ביותר בירושלים שמתקיים מידי שנה בסתיו.קרא עוד
02-6797508
בעלות שיחה רגילה *

בירושלים, הפן המסחרי של תחום האמנות פחות מפותח. למרות זאת, קיימות מספר גלריות מסחריות בהן מוצגת אמנות עכשווית. לעומת זאת, חללי התצוגה ומוסדות האמנות בירושלים רבים ומגוונים. האווירה הייחודית והאופי המורכב של העיר ניכר גם בחללים וגם באמנות המוצגת בהם. 

בעיר מספר מוסדות אמנות אשר מתמחים באמנות עכשווית ומשרתים את קהילת אמני העיר. קהילה זו מבוססת על מבחר בתי הספר האקדמיים לאמנות, בזכותם וכך כוללת גם אלפי סטודנטים לאמנות. בגלריות של בתי הספר מוצגות תערוכות אמנות עכשווית לצד תערוכות סטודנטים ובוגרים. חללי תצוגה נוספים הם בית האמנים, מתחם סדנאות האמנים, מרכז האמנות העירוני 'ביתא', סדנאת ההדפס, בית הנסן והגלריות השיתופיות. מוסדות אלה לוקחים חלק פעיל בעשייה אמנותית והצגתה.

מי שמתעניין גם בתכנים היסטוריים ומסורתיים יוכל להנות בין היתר מביקור במוזיאון ארצות המקרא, מוזיאון מגדל דוד, מוזיאון אמנות האסלאם ובאגפי הארכיאולוגיה והיהדות שבמוזיאון ישראל מוסדות אלה הם מוקדים מעוררי השראה גם לאמנים רבים. אלו שמעוניינים בשיח החברתי-ביקורתי יוכלו לבקר במוזיאון על התפר אשר עושה שימוש בשפת האמנות ובמיקומו האסטרטגי בתפר שבין מזרח למערב העיר, כדי לעסוק בסוגיות חברתיות ופוליטיות מקומיות ואוניברסליות. ביקור אמנותי בירושלים הוא מורכב ומעניין כמו העיר עצמה.

למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...