גלריות

יודאיקה

שורשים

גלריה, בית מכירות פומביות ובית ספר לאוצרות ולתחום האספנות המציע קורסים בהערכת אמנות ועתיקות. במסגרת בית הספר הגלריה מוציאה סיורים מאורגנים בארץ ובעולם לירידי עתיקות אתרי עתיקות ומוקדי אמנות חשובים. קרא עוד
0723923221
בעלות שיחה רגילה *

מוזיאון בר דוד לאמנות ויודאיקה

מוזיאון לאמנות ויודאיקה הממוקם בקיבוץ ברעם בגליל העליוןקרא עוד
0723923221
בעלות שיחה רגילה *

בן עמי אנדרס | בית מכירות פומביות

בית מכירות פומביות רב תחומיקרא עוד
0723923221
בעלות שיחה רגילה *
יודאיקה הוא תחום אומנות שימושית ותשמישי קדושה בעלי צביון יהודי כמו לדוגמה מזוזות, חנוכיות ופמוטים, כוסות קידוש וכו'. הקשר הדתי והמסורתי מעורר חיבור רגשי משמעותי מאוד לפריטי היודאיקה. לכן התבססה המסורת החומרית העשירה.


פריטים רבים עשויים חומרים יקרים כגון מתכות יקרות ואבני חן על מנת לנסות ליצור התאמה בין הערך הרגשי לערך החומרי. השימוש בחומרים יקרים והדגש על ייחודיות ומגע אישי שקיים בפרטי יודאיקה הפכה תחום זה לפופולרי ביותר בקרב אספנים מקומיים ובינלאומיים. באופן טבעי וברור ישראל מהווה מרכז חשוב ליצירת ואספנות אומנות יודאיקה. יודאיקה ארצישראלית מאופיינת בסמליות מקומית ארצישראלית הקושרת, בין השאר, מסורות עכשוויות עם שורשים מקראיים.

פריטי היודאיקה מעוטרים בצורות וסמלים מסורתיים בסגנונות שונים בהתאם לתקופות השונות ולזרמים השונים ביהדות. תכני העיטורים כוללים את סיפורי התנ"ך, סמלי הדת השונים, פסוקים נבחרים ועוד. סגנונות העיטור והעיצוב של פריטי יודאיקה מושפעים ממסורות מקומיות שהתגבשו בקרב הקהילות היהודיות ברחבי העולם. כך למשל עיצובה של צלחת פסח או הגדה ממזרח אירופה תהיה שונה בעיצובה וסגנונה של זו מצפון אפריקה.

לצד פריטי אומנות ותשמישי קדושה,  גלריות וחנויות יודאיקה משמשות במה גם ליצירות אמנות הנושאות זיקה ליהדות בתכניהם וצורתם. כמו כן במוזיאונים ברחבי הארץ קיימים אוספים מרשימים של תחום זה ומוצגות תערוכות קבועות ומתחלפות של פריטי יודאיקה חשובים ונדירים.
למידע נוסף, מלאו טופס זה!
:
:
:
...Loading...